Netflix'ten bomba gibi bir DC dizisi geliyor! Şimdi Disney düşünsün! - Page 1

Başlangıçta HBO Max'te yayınlanması planlanan dizi, hayranlarını şaşırtacak şekilde şimdi Netflix tarafından alındı.

Netflix'ten bomba gibi bir DC dizisi geliyor! Şimdi Disney düşünsün! - Page 2

Arkasında yetenekli bir ekip ve bol miktarda karanlık, çarpık eğlence vaadiyle, Dead Boy Detectives'in şimdiye kadarki en heyecan verici DC uyarlamalarından biri olduğuna şüphe yok. Arkasındaki yaratıcı ekipten ekranlarımızda görmeyi bekleyebileceğimiz ilgi çekici karakterlere kadar bu seri hakkında şimdiye kadar bildiğimiz her şey burada. Öyleyse kemerlerinizi bağlayın ve Dead Boy Detectives'in karanlık ve gizemli dünyasında çılgın bir yolculuğa hazırlanın!

Netflix'ten bomba gibi bir DC dizisi geliyor! Şimdi Disney düşünsün! - Page 3

Dead Boy Detectives konusu nedir?


Neil Gaiman ve Matt Wagner DC'nin aynı adlı çizgi romanına dayanan Dead Boy Detectives, öbür dünyada doğaüstü gizemleri çözen iki hayalet gencin, Edwin Payne ve Charles Rowland'ın hikâyesini anlatıyor. İlk olarak The Sandman çizgi romanlarında yer aldılar, bu yüzden bu dizi oldukça başarılı olanın yan ürünü olarak kabul edilebilir. İşte Dead Boy Detectives serisinin logline'ı   :


“ Dead Boy Detectives,  Edwin Payne ve Charles Rowland'ın ve onların çok canlı arkadaşları Crystal Palace'ın merceğinden kayıp, keder ve ölümü araştıran bir hayalet hikayesine yeni bir bakış açısı getiriyor. Eski bir dedektif dizisine çok benziyor - sadece daha karanlık ve asitli."

Netflix'ten bomba gibi bir DC dizisi geliyor! Şimdi Disney düşünsün! - Page 4

The Flight Attendant'ın arkasındaki beyin Steve Yockey tarafından televizyona uyarlanacak olan dizi, daha önce Shadow and Bone, You gibi Netflix'in en büyük hitlerinden bazılarını yöneten ünlü TV yönetmeni Lee Toland Krieger tarafından yönetilecek .


Yockey, gösterinin bol miktarda vahşi ve rahatsız edici kıvrımlar ve dönüşlerle "karanlık eğlenceli" bir macera olacağına söz verdi . Hikayeyi hayata geçirmek için hit DC dizisi Arrow'da yazar ve yapımcı olarak görev yapan Beth Schwartz ile birlikte çalışıyor .


Dizinin yapımcılığını Berlanti Productions ve Warner Bros. Television üstleniyor ve başlangıçta HBO Max'te yayınlanması planlanıyordu. Ancak raporlar , dizinin James Gunn'ın DC Universe için yeni vizyonuna uymadığını ve Netflix'in içeri girip hakları alması için kapıyı açtığını gösteriyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.