Netflix'ten Disney+'ı zora düşürecek hamle! Champion dizisi geliyor - Page 1

Champion, Netflix ve BBC arasında yaklaşan bir İngiliz draması ve ortak yapımı. Queenie yazarı Candice Carty-Williams tarafından yaratılan Champion, resmi olarak Carty-Williams için ilk TV projesidir ve “Siyah İngiliz müziğine bir aşk mektubu” olarak nitelendirilmiştir.


Yapımın yaratıcısı Candice Carty-Williams, Champion hakkında şunları söyledi ;


“Şampiyon, Siyah müziğin ve Siyah bir ailenin kutlamasıdır, ancak bu ailenin parçalanmış olabileceği ve dünyanın hikayelerini görmesini bekleyemem. Müziğin ne olduğunu bildiğimden beri, kiri ve Birleşik Krallık rapini ve neo-soul'u saplantı derecesine kadar sevdim ve Birleşik Krallık'ta BBC One ve iPlayer'a ve küresel olarak Netflix'e bu tür müziklere hayat ve doku benim hayalim, dizi için orijinal parçalar yaratmak şu an müzik yapan en iyi yapımcılar ve şarkı yazarlarından bazılarıyla çalışmak harika olacak.”

Netflix'ten Disney+'ı zora düşürecek hamle! Champion dizisi geliyor - Page 2

Champion Netflix çıkış tarihi ne zaman ?


Champion için onaylanmış bir çıkış tarihi yok ve çekimler Aralık 2022'ye kadar devam ederken, 2022 de çıkış tarihi şansı yok.


Dizinin Netflix'e gelmesi 2023'ün 2. veya 3. çeyreğinde BBC'de yayınlanmaya başlaması olası.

Netflix'ten Disney+'ı zora düşürecek hamle! Champion dizisi geliyor - Page 3

Champion nerede yayınlanacak ?


Netflix, dizinin İngiltere dışındaki küresel haklarını aldı . Bu, İngiliz dramasının İngiltere hariç her bölgede Netflix'te yayınlanabileceği anlamına geliyor.


İngiltere'deki aboneler, diziyi BBC One'da izlemek veya diziyi BBC iPlayer aracılığıyla çevrimiçi olarak izlemekle yetinmek zorunda kalacaklar.


Champion’un konusu nedir ?


Champion'un özeti ProductionWeekly'nin izniyle:


Bosco, ailesinin altın çocuğu ve hapse atılmadan önce bir İngiliz rap hissi, hapisten eve döndü ve müzik endüstrisine bir kez daha hükmetmeye hazır. Hatırlayabildiğinden, küçük kız kardeşi Vita onun kişisel asistanı olmuş, peşinden koşmuş, başını beladan kurtarmış ve çeşitli kabahatlerini gizlemiştir. Ancak Bosco'nun rakibi Belly, Vita'nın kendi yeteneğini keşfettiğinde, kendi başına bir oyuncu olmak için ağabeyinin gölgesinden çıkarak Şampiyon kardeşleri hem listelerde en üst noktaya ulaşmak hem de ailenin yıldızı ol Ebeveynleri bile, soundman radyo DJ'i Beres'e ve doksanların R&B tek-hit harikası Aria'ya döndü, Bosco ve Vita'nın, halka açık ve dağınık bir savaşta kafa kafaya giderken Champion ailesini ortadan ikiye ayırmasını engelleyemez. Aslında Bosco ve Vita'yı ayrı tutmak onların yararına olabilir. Güney Londra'da geçen Siyah İngiliz müziğine bir aşk mektubu olan Champion, uzun zamandır kültürümüzün atan kalbi olan bir sesin kutlamasıdır.

Netflix'ten Disney+'ı zora düşürecek hamle! Champion dizisi geliyor - Page 4

Yapımın kadrosunda kimler var?


Déja J Bowens, Şampiyon'da Vita Şampiyonu rolüyle ilk televizyon çıkışını yapacak, bu nedenle oyuncu, dizinin sonunda Netflix ve BBC'ye indiği yılın çıkış yapan yıldızlarından biri olabilir.


Malcolm Kamulete, cesur suç-drama dizisi Top Boy'daki Ra'Nell rolü sayesinde bazı Netflix abonelerine aşina olacak. Kamulete, Vita'nın ağabeyi Bosco Şampiyonu rolünü oynuyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.