Netflix'ten iddialı dizi; The Decameron - Page 1

Orange is the New Black'in yaratıcısı tarafından üretilen bir başka pembe dizi olan The Decameron yakında Netflix’e geliyor. Netflix daha sonra projeyi Ağustos 2022'de resmen onayladı.


Dizi, Netflix'in Teenage Bounty Hunters'ın yaratıcısı  Kathleen Jordan tarafından yaratıldı ve Jordan aynı zamanda sorumlusu olarak görev yapacak.


Kohan'ın Netflix ile yaptığı genel anlaşma, Kasım 2017'de kıyafeti Titled Productions ile geri çekildi.


Jenji Kohan, Ağustos 2022'de proje hakkında şu yorumu yaptı:


“Kathleen Jordan gerçek bir anlaşma. Onunla çalıştığım için çok heyecanlı ve minnettarım ve Netflix için bu harika, eğlenceli, zamanında, tuhaf şovu birlikte yapıyoruz.”


The Decameron'un konusu nedir ?


Yeni Netflix dizisi, 14. yüzyıldan kalma İtalyan yazar Giovanni Boccaccio'nun aşkla ilgili esprili, açık saçık ve bazen trajik kısa öykülerinden oluşan ünlü koleksiyonu The Decameron'dan ilham aldı.

Netflix'ten iddialı dizi; The Decameron - Page 2

Decameron , 1348 yılında, insanlık tarihinin en ölümcül salgını olan ve 200 milyon kadar insanı öldüren Kara Ölüm'ün Floransa şehrini sert bir şekilde vurduğu zamanda geçiyor. Bir avuç soylu, hizmetkarlarıyla birlikte İtalyan kırsalındaki büyük bir villaya çekilmeye ve vebayı cömert bir tatille beklemeye davet edilir. Ancak sosyal kurallar aşındıkça, Toskana tepelerinde şarapla ıslanmış bir seks oyunuyla başlayan şey, hayatta kalmak için topyekün bir mücadeleye dönüşür.

Netflix'ten iddialı dizi; The Decameron - Page 3

Seri, sınıf sistemleri, güç mücadeleleri ve pandemi döneminde hayatta kalma gibi güncel temaları, büyüleyici ve isyankar bir karakter topluluğu tarafından bir araya getirilmiş hafif bir dokunuşla inceliyor. Jordan'ın , klasik İtalyan nesirinin bir başyapıtı olarak kabul edilen The Decameron'un döneminden ve ortamından esinlendiği bildiriliyor. Yine de, dizi için yaratıcı vizyonunun neredeyse tamamı orijinal.


Decameron'da kimler oynuyor ?


Ağustos 2022 itibarıyla, Netflix'in The Decameron dizisinin oyuncu kadrosu açıklanmadı. Haber gelir gelmez sizi güncelleyeceğiz.


The Decameron'un üretim durumu nedir ?

Netflix'ten iddialı dizi; The Decameron - Page 4

Netflix'in  The Decameron'u hala aktif olarak geliştirilme aşamasındadır, yani senaryo şu anda yazılmakta ve revize edilmekte, prodüksiyon öncesi takip edilmektedir.


Decameron kaç bölüm olacak ?


Netflix, The Decameron'un ilk sezonunda sekiz adet birer saatlik bölüm olacağını onayladı .


The Decameron'un Netflix çıkış tarihi nedir ?


Netflix, The Decameron için herhangi bir tarih açıklamadı  , ancak çok erken geliştirme aşaması göz önüne alındığında, muhtemelen yalnızca 2023 veya 2024'ün sonlarını bekleyebiliriz.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.