Dijital Video Platformu

Netflix’ten kullanıcılarının için rahatlatan bir açıklama geldi

Dünyanın en popüler dijital içerik platformu konumunda olan Netflix, bir kez daha hesap paylaşma haberleriyle gündeme geldi.

Netflix’ten kullanıcılarının için rahatlatan bir açıklama geldi

İnternetin gelişip yaygınlaşmasıyla birlikte dijital içerik platformları da her zamankinden daha popüler hale geldi. Özellikle pandemi döneminde insanların evlere kapanmasıyla birlikte yapacak çok fazla şey bulunamaması sebebinden dolayı, dünya genelinde yüzlerce milyon insan, tercihlerini dijital içerik platformlarından yana kullanmaya başlamıştı. İşte bu fırsatı son derece iyi değerlendiren Netflix, kullanıcı sayılarını katlayarak dönemin en karlı çıkan şirketlerinden biri olmuştu.

Bununla birlikte kullanıcı sayısı ne kadar artarsa artsın, Netflix’in aklında hep aynı soruna çözüm bulabilme fikri yatıyor o da hesap paylaşımı problemleri. Bugüne kadar kullanıcılarının hesaplarını paylaşmasının önüne geçebilmek için birçok hamle yapan Amerikalı dijital içerik platformu, bu defa her zamankinden çok daha kapsamlı bir uygulama paketi ile karşıma çıkacak.

Netflix’ten kullanıcılarının için rahatlatan bir açıklama geldi

Bizzat Netflix’in internet sitesinden yapılan açıklamada, bundan sonra kullanıcıların hesaplarını paylaşmaları halinde her bir kullanıcı için ekstra ödeme yapmasının gerekeceği belirtildi. Bunun yanında ev interneti dışındaki internetleri kullanarak platforma bağlanan bir kullanıcının kendisini doğrulaması gerektiğini belirten Netflix, düzenli doğrulama yapmayan kullanıcıların hesaplarına erişim engeli konulacağını duyurmuştu.

Ancak Netflix tarafından gün içerisinde yapılan açıklamaya göre, söz konusu kuralların henüz küresel pazara gelmeyeceği, duyurunun yanlışlıkla küresel internet sayfasında yapıldığı, bu kuralların ilk etapta yalnızca Kosta Rika, Şili ve Peru ülkelerinde kullanıma sunulacağını duyurdu.

Yorumlar
Buse Kutluyuva
Ben ce çok iyi
Cevapla
Aykut
Biz de Yanlışlıkla iptal ettik ya kusura bakmayın
Cevapla
Ediz Sözüer
Bu mu yani? Açıklama bu mu gerçekten? Netflix çok büyük bir hata yaptı ve deşifre oldu. Bir insanin bulundugu yerle sinirli olarak hesap kullanabilmesi ve baska yer icin 7 gunluk gecici sifre almasi gibi deli sacma bir seyin uygulanabilecegini dusunmeleri bile buyul bir rezalet!
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.