Netflix'ten yeni atak! Büyük bir sürpriz yapıp kendisi kurdu

Dünyanın en büyük dijital video platformu olan Netflix, Helsinki - Finlandiya merkezli yeni bir oyun stüdyosu kurduğunu duyurdu.

Netflix'ten yeni atak! Büyük bir sürpriz yapıp kendisi kurdu

Dijital video platformu olan Netflix, Helsinki - Finlandiya merkezli yeni bir oyun stüdyosu kurduğunu açıkladı. Yeni stüdyonun, Netflix Oyunları için yeni oyunlar geliştirmek amacıyla Next Games, Night School Studio ve Boss Fight Entertainment'a katılacağı bildiriliyor. Bu yeni stüdyoyu diğerlerinden ayıran en farklı özelliği ise, Netflix tarafından başka bir stüdyonun alınması ile oluşturulmayıp, tamamen sıfırdan kurulması.

Netflix, son on yılda oyun devleri Electronic Arts ve Zynga için çalışmış olan Marko Lastikka'nın stüdyo direktörlüğünü üstleneceğini söyledi. Şirketlerdeki yönetici rollerindeki deneyimi, onu Netflix'in yeni şirket içi oyun stüdyosunun başına geçmek için ideal bir isim yapıyor.

Netflix'in yaptığı yeni oyun duyuruları ve bugün bunlara eklenen bu duyuruyla oyun tutkusunu sürdürmeye devam etmesi, oyun konusunda çok ciddi olduğunu gösteriyor. Finansal koşulların zorlaşması ve tüketici harcamalarının düşmesiyle şirketler, temel olmayan faaliyetlerini azaltıyor. Netflix halen oyun alanında yatırımlarına devam etmesiyle, oyunlar artık akış şirketi için temel bir odak noktasına dönüşmüş gibi görünüyor.

Netflix'in gelecekte bu stüdyoyla neler yaptığını görmenin ilginç olacağını rahatlıkla söyleyebiliriz. Şu anda şirket mobil oyunlara odaklanıyor gibi gözükse de, son birkaç yıldır pek çok şirket oyun akışına yöneliyor.