'One Piece' Netflix canlı aksiyon serisi: Şimdiye kadar bildiğimiz her şey - Page 1

Dizinin yapımcılığını Netflix'in şimdi iptal edilen Cowboy Bebop uyarlamasının arkasındaki şirket olan Tomorrow Studios üstleniyor . Dizinin ilk duyurusunun üzerinden iki yıl geçmesine rağmen , Netflix'te One Piece hakkında şu ana kadar bildiğimiz her şey haberimizde.


Seriler devam ederken, One Piece tüm zamanların en sevilen ve en iyi tanınan manga serilerinden biridir. 22 Temmuz 1997'de Weekly Shōnen Jump'ın bir sayısında yayımlandığından beri, manganın 969 bölümü, 95 cilt ile birlikte yayınlandı ve bu sayı artmaya devam ediyor.


One Piece ayrıca 462 milyondan fazla satarak Dragon Ball , Golgo 13 ve Naruto gibi mangalardan daha fazla satarak tüm zamanların en çok satan mangası olarak kabul ediliyor . Bu aynı zamanda One Piece'i tüm zamanların en yüksek hasılat yapan kurgusal serilerinden biri haline getiriyor ve birden fazla mangası, filmi, video oyunu ve çeşitli diğer ürünleri üzerinden 21 milyar doların üzerinde gelir elde ediyor.


Netflix'in canlı aksiyon dizisi One Piece ilk olarak Ocak 2020'de duyurulmuştur.

'One Piece' Netflix canlı aksiyon serisi: Şimdiye kadar bildiğimiz her şey - Page 2

One Piece'in hikayesi nedir ?


One Piece'in hikayesi, Dünya'nın alternatif bir versiyonunda geçiyor. Acımasız korsanlar denizlere hükmediyor ve sadece en güçlüleri, en büyük korsanı Gol D. Roger'ın geride bıraktığı ' One Piece ' olarak bilinen efsanevi hazine üzerinde hak iddia ediyor. Gol D. Roger'ın ölümünden yıllar sonra Monkey D. Luffy adında genç bir çocuk kendi ekibini yetiştirme, One Piece'i bulma ve kendini Korsan Kral ilan etme hayalleri kuruyor.

'One Piece' Netflix canlı aksiyon serisi: Şimdiye kadar bildiğimiz her şey - Page 3

Luffy'ye vücudunu lastik gibi yapma gücü veren bir şeytan meyvesi yedikten sonra, ona muazzam bir güç ve çeviklik verir. Luffy reşit olduğunda, East Blue'daki Foosha Köyü'nden yola çıkar ve bir sonraki Korsan Kralı olmak için büyük macerasına atılır.


Netflix'in One Piece serisinin arkasında kim var?


Yukarıda da bahsettiğimiz gibi dizinin arkasındaki kilit yapım şirketi Tomorrow Studios var. Önemli projeleri arasında Prime Video için Hanna ve TNT için Snowpiercer yer alıyor . Tabii yapım şirketi de Netflix için Cowboy Bebop'u hazırlıyor.


Steven Maeda, One Piece'in showrunner'ı olacak. Uzun kariyeri, The X Files , Lost , Lie to Me , Helix ve Day Break gibi oyunlarla ilgilenmesini sağladı .


One Piece'in yazar kadrosu arasında şunlar yer alıyor:


Diego Gutierrez


Matt Owens


Allison Weintraub


Ian Stokes


Lindsay Gelfand


Laura Jacqmin


Jason Cho


Damani Johnson


Tom Hyndman

'One Piece' Netflix canlı aksiyon serisi: Şimdiye kadar bildiğimiz her şey - Page 4

One Piece nerede üretimde ve Netflix'te ne zaman yayınlanacak?


Çekimler eğer küresel salgın olmasaydı, 2020 yazında başlayacaktı.


Çekimlerin çoğu , korsan gemileri için geniş bir alana sahip olan Cape Town Film Stüdyoları'nda geçiyor gibi görünüyor ve prodüksiyona aşina olan birine göre, gösteri için şimdiye kadar üç korsan gemisi yapılmış.


Çekimler Güney Afrika'daki Cape Town'da yapılacak. Yapımcı;


“Temelde 10 senaryonun tamamı yazılı. Geri döndüğümüzde yayına başlayacağız. Benim tahminim 1 Haziran da oyuncu seçimine başlayacağız. Bahsettiğimiz birçok isim var ve Eylül'de üretime geçmeliyiz. Sensei Oda ile çok yakın çalışıyoruz. Snowpiercer  büyük bir yapımdı; bu daha da büyük." Ifadelerini kullandı.


Senaryolar ve bölüm sayıları konusuna girmişken, One Piece'in sekiz bölüme indirilmesiyle ilgili söylentileri var. Murphy's Multiverse tarafından bildirilen bir döküm sayfası , başlangıçta planlanan 10 bölüm yerine sekiz bölüm olacağını belirtti.


Haziran 2020'de, One Piece'in üretiminin (ProductionWeekly aracılığıyla) 31 Ağustos 2020'de başlayacağı ve 8 Şubat 2021'de sona ereceği haberini almıştık ama bu gerçekleşmedi.


3 Eylül 2021'de Netflix, ilk bölümün senaryosunu resmen açıkladı. Matt Owens ve Steven Maeda tarafından yazılmış ve “Romance Dawn” başlığını taşıyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.