Netflix’in hali hazırda piyasaya sürmeyi planladığı birçok projesi olduğunu biliyoruz. Her geçen gün kendini bu anlamda geliştiren Netflix yeni yılda karşımıza çok sevilen bazı video oyunlarını dizi ve film şeklinde uyarlamaya hazırlanıyor.


İşte yakında Netflix'e gelecek her video oyunu uyarlaması için güncellenmiş bir 2022 kılavuzu.


Angry Birds: Summer Madness


Tür : Animasyon TV dizisiAngry Birds: Summer Madness, Mart 2020'de duyuruldu ve o zamandan beri Cake ve Rovio Entertainment tarafından geliştirilmeye başlandı. Seri için yapımcılar;


40 x 11 dakikalık bölümlerden oluşacak olan seriye, çok sevilen kuşlar Red, Bomb ve Chuck'ın yanı sıra yepyeni tüylü arkadaşlar da kadroya dahil olacak. Patlayıcılar, imkansız şakalar ve çılgın yaz maceraları, kuşların sınırları zorladığını ve tüm kuralları çiğnediğini, gölün diğer tarafında olabildiğince fazla kargaşa çıkarmaya kararlı görünen küstah ve iğrenç Domuzları savuşturduğunu görmek mümkün olacak! ifadelerini kullandı.


Dizi’nin Ocak 2022’de Netflix’e gelmesi bekleniyor.

Resident Evil


Tür : Canlı aksiyon TV Dizisi


Uzun süredir Supernatural yapımcısı Andrew Dabb tarafından televizyon için yaratılan Resident Evil , aynı adı taşıyan Capcom serisine dayanan yeni bir canlı aksiyon dizisi olarak yayınlanacak.


Paul WS Anderson'ın yönettiği, başrolünde Milla Jovovich'in yer aldığı film serisine benzer şekilde Netflix'in Resident Evil'i, Capcom'un uzun süreli serisinin herhangi bir oyununa dayanmayacak gibi görünüyor, bunun yerine kendi hikayesine sahip olacak, dünyayı ve karakterleri kendi içinde yorumlayacak.


Dizinin 2022'de Netflix'e geleceği onaylandı.

Assassin's Creed


Tür : Canlı aksiyon TV dizileri + animasyon dizileri


Ubisoft'un Netflix ile yaptığı genel anlaşmanın bir parçası olarak , beğenilen Assassin's Creed serisine dayanan bir canlı aksiyon uyarlaması Ekim 2020'de duyurulmuştu. Ubisoft Film'den Jason Altman ve Danielle Kreinik'in projenin yürütücü yapımcılığını üstlenmesi dışında proje hakkında çok az şey biliniyor. Seri, geliştirme sürecinde olduğundan hakkında önemli bir şey duymamız biraz zaman alacak gibi. Ayrıca Ubisoft ile yapılan anlaşma gereği bu dizinin Netflix'teki birçok Assassin's Creed projesinden yalnızca ilki olacağını da belirtmekte fayda var.


Tahmini çıkış tarihi: 2022/2023

Splinter Cell


Tür: Animasyon TV Dizisi


Tom Clancy'nin ikonik casus gerilim filmi, John Wick'in yazarı Derek Kolstad'ın geliştirdiği ve yönettiği bir animasyon dizisi olarak Netflix'e geliyor. Variety'nin haberine göre dizi Netflix'te iki sezonluk 16 bölümlük bir anlaşma aldı.


Tahmini çıkış tarihi: 2022

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.