Popüler Gears of War Netflix’e geliyor!

Netflix, son zamanlarda popüler olan oyunları dizi ve film olarak yayınlamaya başladı. Şimdi de yaptığı bir duyuru ile Gears of War video oyun serisini platforma getirmeye hazırlandığını açıkladı.

Popüler Gears of War Netflix’e geliyor!

Netflix, Pazartesi günü yaptığı bir açıklamada, popüler olan Gears of War video oyun serisinin ilk önce bir "canlı aksiyon uzun metrajlı film" olarak, ardından "yetişkinlere uygun bir animasyon dizisi" şeklinde çıkaracağını duyurdu. Netflix, seriyi akış hizmetine getirmek için Gears of War serisini yöneten Vancouver merkezli Xbox Games Studio The Coalition ile birlikte çalışacağını açıkladı. Uyarlamaların ne zaman yayınlanacağı hakkında ise henüz herhangi bir ayrıntı bulunmuyor.

Popüler Gears of War Netflix’e geliyor! - Resim : 1

Duyuru, 2006'da çıkan ilk Gears of War video oyununun 16. yıldönümünde geldi. Çıktığı zamandan beri, serinin birden fazla devamı (en sonuncusu 2019'un Gears 5'i ) ve bir sürü farklı tema da dahil olmak üzere birçok yan ürünü bulunuyor.

Gears of War, Cyberpunk 2077 anime ve League of Legends dizisi Arcane gibi bir dizi popüler filme katılarak Netflix'e gelen en son video oyunu serisi olacak. Popüler yayın hizmeti Netflix, canlı aksiyon BioShock filmi, Horizon Zero Dawn TV şovu ve canlı aksiyon Assassin's Creed serisi de dahil olmak üzere bir dizi başka video oyunu uyarlaması üzerinde şu an çalışıyor.