Dijital Video Platformu

Rick and Morty, Justin Roiland olmadan devam edecek

Adult Swim başlangıçta Rick and Morty'nin ortak yaratıcısı Justin Roiland'ın ev içi şiddet, tehdit, dolandırıcılık ve aldatma nedeniyle iki ağır suçla karşı karşıya olduğuna dair son haberleri inkar etmiş olsa da, kanal şimdi onunla bağlarını tamamen kestiğini söylüyor.

Rick and Morty, Justin Roiland olmadan devam edecek

Adult Swim / Cartoon Network iletişim kıdemli başkan yardımcısı Marie Moore, The Hollywood Reporter'a yaptığı açıklamada, kanalın "Justin Roiland ile olan ilişkisini sonlandırdığını" duyurdu.

The Hollywood Reporter kaynaklarına göre, şu anda Roiland'ın Rick ve Morty rollerinin yeniden düzenlenmesi için planlar yapılıyor ve ortak yaratıcı Dan Harmon, dizinin tek dizi sorumlusu olarak  tüm sorumlulukları devralacak, ancak Roiland yine de resmi ortak yaratıcı olarak anılacak.

Resmi Rick and Morty Twitter hesabından atılan bir tweet bu açıklamanın ötesine geçmedi ancak dizinin geri kalan ekibinin hala 7. sezon üzerinde çalıştığını belirtti.

Roiland'ın 2016'da kurduğu oyun stüdyosu Squanch Games'in sayfasından iki saat sonra benzer şekilde kısa  bir tweet daha atıldı ve Roiland'ın istifasını 16 Ocak'ta sunduğunu duyurdu.

Rick and Morty, Justin Roiland olmadan devam edecek

İlk olarak Mayıs 2020'de adı açıklanmayan bir kadın tarafından yapılan bir suç duyurusuna göre, Roiland'ın o zamanki eşini "kasıtlı ve yasa dışı bir şekilde şiddet uyguladığı" ve "özgürlüğünü yasa dışı bir şekilde ihlal ettiği" iddia ediliyor. Roiland suçlamaları kabul etmedi.

Birkaç hafta önce, ilk olarak NBC News Roiland aleyhindeki suçlamaları yazdı ve bunu takiben, birçok kişi Roiland'ın kendilerine karşı cinsel açıdan uygunsuz davrandığını iddia eden hikayeleriyle ortaya çıktı. Roiland'ı suçlayanlardan biri, Roiland’ın kendisini 15 yaşında henüz lisedeyken istismar ettiğini iddia etti.

The Hollywood Reporter'ın da belirttiği gibi, Adult Swim’in ilk olarak 2018'de başladığı ve hala   70 bölümlük daha sözleşmesinin bulunduğu Rick ve Morty için Roiland ile ilişkilendirilmeden nasıl ilerleyeceği henüz belli değil. Roiland’ın ön duruşması 27 Nisan'da görülecek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.