Sandra Oh korku filmi “Umma” Netflix'in çıkış tarihini belirledi - Page 1

En çok Killing Eve ve Grey's Anatomy'deki rolleriyle tanınan Sandra Oh, son birkaç yıldır bir dizi farklı projede yer aldı ve Umma önceki projelere kıyasla büyük bir çıkış yaptı. Sandra Oh, ayrıca 2021'de gösterime giren Netflix'in The Chair filminde de rol aldı. Ne yazık ki, bu dizinin Netflix'te ikinci bir sezon için geri dönmesi pek mümkün değil.

Sandra Oh korku filmi “Umma” Netflix'in çıkış tarihini belirledi - Page 2

Filmde Oh, şirin bir çiftlikte yaşayarak kendisi ve kızı için sakin bir hayat olması gereken şeyi seçen Amanda'yı oynuyor. Onunla bir lanet satın almış gibi görünen Kore'den gelen yabancı annesinin kalıntılarının ardından işler dramatik bir şekilde dönüyor.

Sandra Oh korku filmi “Umma” Netflix'in çıkış tarihini belirledi - Page 3

Bu yılın başlarında sinemalarda gösterime girmesinin ardından (18 Mart 2022'de gösterime girdi) film, Sony ile yapılan geniş kapsamlı yeni çıktı anlaşmasının bir parçası olarak Netflix'e gelmeye hazırlanıyor.


Film, 16 Temmuz 2022'deki ilk gösteriminin ardından yaklaşık 4 ay sonra Netflix'e geliyor.

Sandra Oh korku filmi “Umma” Netflix'in çıkış tarihini belirledi - Page 4

Umma'yı Netflix'te izlemeli misiniz ?


Pek çok korku filminde olduğu gibi, Umma incelemeleri oldukça kritikti ve şu anda RottenTomatoes'daki eleştirmenlerden sadece %32'lik bir oy alıyor.


Alt uçta, Polygon nihayetinde filmin “kaçırılmış dev bir fırsat” olduğu sonucuna varırken, Radio Times daha felsefi bir filmdi ve “Atmosfer, gerilim, dönen kamera çalışması ve zıplamayı bolca korkutuyor” dedi.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.