Savaş karşıtı mutlaka izlemeniz gereken filmler! - Page 1

Gündemin savaş olduğu şu günlerde sizlere belki biraz daha sağduyulu olabilmemiz ve masum insanların hayatlarının nasıl mahvolduğunu görmemize yarayacak bir galeri hazırlamak istedik.


Tarihteki gerçek savaşların askerler ve siviller üzerindeki çarpıcı etkisini gözler önüne sererek savaşın yarattığı duygusal yıkımı gözler önüne seren bu antimilitarist filmleri izlediğinizde etkisinden kolay kolay kurtulamayacaksınız.


1.     Brotherhood War


50'li yılların başında savaşan Güney Kore ve Kuzey Kore bugün bile gergin durumda. Film iki ülke arasındaki gerilimin neden olduğu trajediyi anlatıyor.

Savaş karşıtı mutlaka izlemeniz gereken filmler! - Page 2

2.     PlatoonFilmde öldürme içgüdüleri ağır basan çavuş, barışçıl askerle yaşadığı çatışmalarla ön plana çıkıyor ve böylece psikolojik bir savaşın ortasında kalıyor.

Savaş karşıtı mutlaka izlemeniz gereken filmler! - Page 3

3.     Grave of the FirefliesI. İkinci Dünya Savaşı'nda Amerikan bombardımanı altındaki Japonya'da hayatta kalmaya çalışan iki kardeş, her türlü zorluğun üstesinden gelebilecekler mi?

Savaş karşıtı mutlaka izlemeniz gereken filmler! - Page 4

4.     Life is BeautifulII. İkinci Dünya Savaşı'ndan birkaç yıl önce çok mutlu bir hayat yaşayan Guido, önce Dora ile evlenir ve ardından bir çocukları olur. Her şey mükemmelken savaş çıkar ve Yahudi oldukları için toplama kampına götürülürler. Guido, oğluna esir kampının ve savaşın sadece bir oyun olduğunu söyleyecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.