Gösterişli ve çılgın komedi dizisi Sex Education asla hayal kırıklığına uğratmadı ve dizi  gerçek olduğuna neredeyse inanacağımız karakterleri, harika bir hikayesi tüm farklı şekil ve boyutlardaki ilişkileri ele alarak Netflix’in en sevilen yapımlarından biri olmayı başardı.


Gösteri ilk olarak Ocak 2019'da Netflix'te çıkış yaptı ve 3. sezon 17 Eylül 2020'de geldi.


Sex Education dördüncü sezon için yenilendi mi?


Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, Netflix dördüncü sezonu için Sex Education'ı yeniledi. Haber, Netflix'in TUDUM etkinliği sırasında ortaya çıktı.


Sex Education'ın komedi alanında en iyi 10’lerı görmesine asla şaşırmamak gerekir nitekim 4. sezon haberi hayranlarını oldukça sevindirecek.

Sex Education yazıldığı sırada Lucifer'in son sezonunu listede en üst sırayı kaptı ve şu anda ABD, İngiltere, Avustralya ve Kanada dahil olmak üzere 70 farklı ülkede Netflix'te bir numaralı sırada yer alıyor .


Netflix'in yeni top 10 verileri sayesinde 3. sezonun Eylül ayının en büyük şovlarından biri olduğunu görebiliyoruz.


12 Eylül ile 24 Ekim arasında, gösteri dünya çapında 447.750.000 saatin üzerinde izlendi. Ayrıca 1. ve 2. sezonların dünyanın en iyi 10'larına girdiğini gördük, bu da daha fazla insanın diziyi izlemeye karar verdiğini veya çok sayıda insanın geri dönüp tekrar izlediğini gösteriyor.


Sex Education 4. sezonu Netflix'te ne zaman görebiliriz?


Dizi, Ocak 2019'da Netflix'te ilk kez yayınlanmasından bu yana her yıl bir Sex Education sezonu aldığımız için şanslıyız. Ancak dördüncü sezon, serinin bu galibiyet serisini kıran ilk sezonu olacak.


Haftalık prodüksiyon raporları sayesinde, çekimlerin Temmuz 2022'de başlayacağını ve Kasım 2022'ye kadar sürmesinin beklendiğini biliyoruz.

Post prodüksiyon için zamanlama son derece sıkı olacağından, Ocak 2023'te dizinin geri dönüşünü görmememiz riski de var.


4. sezon hakkında bildiğimiz bilgiler göz önüne alındığında, 2023 ilkbahar veya yaz yayınını tahmin ediyoruz.


Netflix'in dördüncü sezonundan ne beklenir?


Sex Education'ın her sezonunun sonunda olduğu gibi, gelecek sezon için de bir sürü merak edilen olaylar var.


Otis x Maeve Yola Geri Döndü mü?


İkili nihayet birbirlerine karşı duygularını itiraf ederken, yeni bir romantizm filizlenmekteyken Maeve, ilişkiyi şimdilik askıya alarak birkaç aylığına ABD'ye gideceğine dair bir bomba patlattı.

Maeve iki ay arayla Amerika'dan döndüğünde ve Maeve döndükten sonra yurtdışında radikal bir değişiklik görebileceğinde, gelecekte ilişkileri için neler olacağını görme şansımız olacak.


Emma Mackey, Maeve'nin geleceği hakkında ELLE'ye şunları söyledi : “Onun yeni arkadaşlar edineceği, biraz daha açılması ve farklı bir kültüre, farklı bir dünyaya maruz kalması için heyecanlıyım. Çünkü o sadece küçük balon bir dünyada yaşadı. O balonun içinden nasıl çıktı?”


Bağımsız Eric


Eric, genellikle Otis için mantığın sesi ve çoğu zaman dizinin ahlaki pusulası olarak yardımcı oldu. Ancak bu, sahip olduğu iki erkek arkadaşını da aldatmasını engellemedi. Önce Rahim'i eski kabadayı Adam ile aldattı, ardından Nijerya'dayken Adam'ı fotoğrafçı Oba ile aldattı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.