Squid Game 2. sezon iptal mi edildi? - Page 1

Squid Game'in büyük başarısı, Netflix'in içerik sorumlusu Ted Sarandos da dahil olmak üzere birçok kişi için sürpriz oldu. Dizinin 2. Sezonu için hala herhangi bir yenileme haberi yok ancak Squid Game yaratıcısı Hwang Dong-hyuk tarafından yapılan yorumlar, 2. sezon için planların harekete geçtiğini gösteriyor.

Squid Game 2. sezon iptal mi edildi? - Page 2

Hwang Dong-hyuk tarafından yazılan ve yönetilen Squid Game, Güney Koreli bir Netlflix Orijinal gerilim dizisi. Dizi, Netflix'in Kore filmlerine ve televizyon şovlarına yüz milyonlarca dolar yatırım yapan Güney Kore'deki artan yatırımına bir övgü niteliğinde.


Netflix, Squid Game'i ikinci sezon için yeniledi mi?


Squid Game'in popüler olacağını tahmin etmiştik ama kesinlikle K-Drama'nın şu anda dünya çapında bir fenomen olmasını beklemiyorduk. Yüz milyonları aşan bir kitleye sahip olan Squid Game, resmi olarak Netflix'in gelmiş geçmiş en başarılı Orijinali.


Doğal olarak, dizinin başarılı olduğu kadar geleceğiyle ilgili birçok spekülasyon var.

Squid Game 2. sezon iptal mi edildi? - Page 3

Gösterinin başarısının ardından, birçok kişi Squid Game'in yaratıcısı Hwang Dong-hyuk'a ulaştı ve övgülerini ifade etmekten çekinmedi. Dong-hyuk, Variety'ye dizinin başarısından oldukça mutlu olduğunu açıkladı, ancak diziyi yapma sürecinin uzun ve stresli olması tekrar projeye dönmesinin uzun bir zaman alacağını gösteriyor. Dong-hyuk 2. Sezon ile ilgili;


“İkinci sezon için temel bir hikayem var, hepsi kafamda ve şu anda beyin fırtınası aşamasındayım. Bir gün olacak, ama ne zaman size detayları anlatamam.” ifalerini kullandı.


Yapımcının yaptığı son derece olumlu yorumlara rağmen bu, Netflix'in Squid Game'i 2. sezon için resmi olarak yenilediği anlamına gelmiyor. Netflix'ten bir sözcü, ikinci sezon görüşmelerinin "tartışmada" olduğunu açıkladı ve henüz hiçbir şey doğrulanmadı.


Dünya çapında bir fenomen


Squid Game'in ezici başarısı göz önüne alındığında, Netflix potansiyel yenileme görüşmelerini tartışmak için Hwang Dong-hyuk'a yaklaşmamış olsaydı şaşırırdık. Çünkü dizi, dünya çapında 94 ülkenin ilk 10 listesinde trend oldu. 83 ülkeden toplam 80 ülke, Squid 1 numarada olduğu doğrulandı.


Squid Game 2. sezondan ne bekleyebiliriz?


Baş kahramanımız Gi- Hon oyunlarda geçirdiği zamanda yaralanmıştı ve iyileşme yolundaydı sonunda hayatına devam etmeye başlamıştı. Ancak Gi-Hon'u dehşete düşürecek şekilde, onu işe alan aynı oyun satıcısının yeni bir potansiyel oyun adayını işe almaya çalışmasına tanık oldu.

Squid Game 2. sezon iptal mi edildi? - Page 4

Oyun kurucuyla yüzleşemedi, ancak kartı yeni adaydan almayı başardı. Gi-Hon karttaki numarayı arayarak bir kez daha Frontman ile konuştu ve organizasyon tarafından hala izlendiğini doğruladı. Onu kızını görmeye götürecek uçağa binmeyi reddeden Gi-Hon, bunun yerine, sorumlulardan intikam almak için dışarı çıktığını ima ederek dizinin sezon finalini bitirmişti.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.