Squid Game, Netflix akış platformunun şimdiye kadar en çok izlenen şovu olma yolunda. Yayınlandığı günden itibaren sürekli gündem olan Kore dizisi hakkında gün geçmiyor ki bazı iddialar ortaya atılmasın. Şimdiki iddia ne mi? Detaylar haberimizde.


Milyonlarca insan, Squid Game'in geçtiği cafcaflı, renkli ve kana bulanmış dünyaya dalmışken, bazı kartal gözlü izleyiciler, oyunların nasıl çalıştığına işaret eden teoriler veya ipuçları fark etti. Çoğu izleyicinin hiç dikkatini çekmemiş bu ipuçlarını okuduğunuz zaman çok şaşıracak ben nasıl fark etmedim diyeceksiniz.


İşte Squid Game'deki şok edici 9 teori:


Not: Haberimiz yüksek miktarda spoiler içerir.


1. Maskeli korumalar kırmızı kart gördü


Squid Game hakkındaki teorilerin çoğu, insanların kendilerini bu karanlık, yeraltı yarışmasına nasıl dahil olduklarından kaynaklanıyor. Tren istasyonunda başlayan oyunda Ddakji, Seong Gi-hun'un dan mavi ve kırmızı renklerden oluşan 2 zarf seçmesini ister ve Seong Gi-hun maviyi seçer. Yarışmaya katıldığı gün Seong Gi-hun hangi renk kıyafet giymiştir? Evet mavi.


Bazı izleyiciler bunun bir tesadüf olmadığını söylüyor. Çünkü mavi renk yarışmacıları kırmızı renk ise yarışmanın kurallarını denetleyen görevlileri simgeliyordu. Eğer Seong Gi-hun, kırmızı kartı seçmiş olsaydı teoriye göre yarışan bir yarışmacı değil de maskeli korumalardan biri olacaktı ve oyunu kaybedenleri 'ortadan kaldırmaya' çalışacaktı.

2. Seong Gi-hun'un kızıl saçının daha derin bir anlamı var


Son bölümde, Seong Gi-hun'un oyunları kazandıktan ve ödül parasını topladıktan sonra saçını kırmızıya boyamıştı. Bu, bir zamanlar cana yakın ve neşeli karakterin, arkadaşları da dahil olmak üzere pek çok insanın öldüğünü gördükten sonra artık değişmiş bir adam olduğunu göstermek için yapmış olduğu bir değişiklik olarak görsek de teori üreten diğer izleyicilere göre kırmızı renk daha fazlasını simgeliyor; Seong Gi-hun 'kırmızı'yı seçti ve oyunları içeriden alt etmek için maskeli bir muhafız olarak geri dönecek. Eğer teori gerçekse yeni sezonda Seong Gi-hun karşımıza yarışmacı değil de muhafız olarak çıkacak.

3. Oh Il-nam, Seong Gi-hun'un babası


Seong Gi-hun'un yaşlı yarışmacı Oh Il-nam veya yarışmacı 001 ile bir bağı var, ancak bazıları, çiftin arkadaşlığının aile bağlarından kaynaklandığına dair ipuçlarına dikkat çekti. Ne de olsa Seong Gi-hun'u evde annesiyle birlikte görüyoruz ama babasından hiç bahsedilmiyor.


Dizi boyunca çiftin ilişkili olduğuna dair ipuçları var - Seong Gi-Hun'un etkilenmemiş gardiyanlardan çikolatalı süt istediğini gördüğü bir sahnede Oh Il-nam, oğlunun “benzer” olduğu konusunda kıkırdadı. Oyunlardan birinde set tasarımı Seong Gi-hun’un büyüdüğü mahalleye benziyordu bu aşamada yaşlı adamın da benzer bir yerde yaşadığını ifade etmesi ipuçlarından sadece biri.


Tüm bu oyunun kurgusunun sahibi olan Oh Il-nam’ın aslında kayıp oğlunu bulmak istediği için böyle bir oyun tasarlamış olabileceği de başka bir teori.

4. Oyunlar Oh Il-nam'ı korumak için düzenlenmiş


Oh Il-nam, başından beri diğer yarışmacılara kıyasla daha aykırı. Daha yaşlı, güçsüz ve ciddi bir hastalığı olmasına rağmen şaşırtıcı derecede stratejik.


Ancak yarışmacı 001'in yarışmaya daha derinden dahil olduğuna dair ipuçları var. Pek çok izleyici, açık dezavantajlarına rağmen Oh Il-nam'ın her bir oyun hakkında ne kadar hevesli olduğuna dikkat çekti.


Yarışmanın çocuk oyunlarından esinlenerek yapılması aslında tamamen Ohh II-nam’ı korumak ve onun yapabileceği şekilde planlamak. Nitekim birçok oyun güç gerektirmiyordu ve sadece strateji bilmek yeterliydi.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.