Squid Game işi iyice abarttı

Dijital çevrimiçi dizi film platformu Netflix abone kazanmaya devam ediyor.

Squid Game işi iyice abarttı

Son günlerde gündem olan ve Netflix’te yayınlanan Squid Game adlı dizi Netflix’in abone sayısına oldukça iyi bir katkı sağladı. 2021’in son aylarında olduğumuz şu günlerde Netflix’in abone sayısı yükseldi.

ABD firması Netflix 30 Eylül'e kadar olan üç ayda 4,4 milyon kullanıcı eklemişti.

Kore TV dizisi Squid Game, ilk dört haftasında 142 milyon hane tarafından izlenen en büyük hit oldu.

Dünyanın en büyük yayın platformu olan ABD firması Netflix, dördüncü çeyrekte analistlerin beklentilerinin üzerinde 8,5 milyon yeni abone eklemeyi bekliyor.

Squid Game Bridgerton’ı tahtından indirdi

Sex Education, The Queen's Gambit ve Squid Game gibi popüler diziler abone sayısını arttırıyor. Ölümcül çocuk oyunlarını para için oynamaya zorlanan bir grup insanın hikayesini anlatan distopik dizi Squid Game, viral bir sansasyon haline geldi ve Netflix'in bugüne kadarki en popüler dizisi olarak geçtiğimiz günlerde listede liderliği alan dönem draması Bridgerton'ı tahtından indirdi.

Bloomberg'e göre, Kore dizisinin 21,4 milyon dolara mal olduktan sonra yayın devi için 900 milyon dolar değerinde olduğu düşünülüyor.

Netflix’te popüler olan ve İngilizce olmayan bir başka program olan La Casa de Papel de başarılı oldu ve beşinci sezon ilk dört haftasında 69 milyon izleyici tarafından izlendi.

Netflix hissedarlarına yazdığı bir mektupta, "Şu anda yaklaşık 45 ülkede yerel TV ve film üretiyoruz ve dünyanın dört bir yanındaki yaratıcı topluluklarla derin ilişkiler kurduk" dedi.

Çevrimiçi dizi platformu Netflix "Tiger King" ve "Cobra Kai" gibi popüler şovların geri dönen sezonlarıyla yeni yıla kadar daha fazla yeni kullanıcı çekmeyi umuyor.