Stranger Things benzeri dizi ve filmler - Page 1

Stranger Things 4. sezon 1. bölüm, yıllarca bekledikten sonra nihayet geldi. Yayınlanan ilk yedi bölüm bir saatten uzun sürse de, hayranları muhtemelen bu bölümleri çoktan bitirdi. Eğer sizde hayranlardan biriyseniz,1 Temmuz'da çıkacak olan 2. cildi beklerken izlemeniz gereken Stranger Things benzeri yapımları araştırdık.

Stranger Things benzeri dizi ve filmler - Page 2

Şanslısınız çünkü It (2017) aslında bu ay Netflix'e geliyor. Stephen King'in aynı adlı romanından uyarlanan bu filmde Finn Wolfhard'ı Richie Tozier'i canlandırırken 18 Haziran'da farklı bir projede izleyebileceksiniz.


Derry, Maine kasabasında eski, şekil değiştiren bir kötülüğü ortaya çıkaran dışlanmış bir genç grubun hikayesini anlatıyor. Her 27 yılda bir, bu varlık kasabanın çocuklarını avlamak için yeniden ortaya çıkıyor. Evet, Pennywise the Dancing Clown'un (Bill Skarsgård tarafından canlandırıldığı) yer aldığı film.

Stranger Things benzeri dizi ve filmler - Page 3

The Fear Street Trilogy


Fear Street Trilogy, 2021'de gösterime girdiğinde çok büyük bir başarıydı ve Netflix'in yıllık yaz dizisine büyük bir katkı sağlayacaktı.


Yapım, RL Stine'nin bir kitap serisine dayanıyor ve Netflix'in daha fazla film yapmak için çekebileceği daha birçok roman var. Ancak seri 1994, 1978 ve 1666 olmak üzere üç dönemde geçtiği için Stranger Things hayranları için mükemmel. Üç film de mükemmel ve Stranger Things hayranları Sadie Sink ve Maya Hawke'ı çok sevecek.


Stranger Things gibi şovlar arıyorsanız, Dark'tan daha iyisini bulamazsınız. Dark , Netflix'in ilk Alman orijinal dizisiydi ve yayıncının en popüler ve beğenilen dizilerinden biri haline geldi. Dizi artık bitti, böylece kötü bir son veya ani bir iptal hakkında endişelenmenize gerek kalmadan her şeyi öğreneblirsiniz.


Hikaye, küçük bir Alman kasabasında iki çocuğun kaybolması ve kasabanın günahkar geçmişinin ortaya çıkmasına yol açmasıyla başlar. Zaman içinde birçok atlama ile gösteri, izleyicilerin çözmesi için karmaşık bir bulmaca gibidir. Dark , benzer kavramları nedeniyle genellikle Stranger Things ile karşılaştırılır.

Stranger Things benzeri dizi ve filmler - Page 4

Twin Peaks


Twin Peaks olmasaydı , Stranger Things muhtemelen olmayacaktı. Twin Peaks , tuhaf şeylerin olduğu küçük bir kasabaya odaklanan bir yapım.


Bu gizemli-korku dizisi, mezuniyet kraliçesi Laura Palmer'ın öldürülmesiyle başlıyor ve oradan hızla şimdiye kadarki en gerçeküstü, tuhaf ve unutulmaz televizyon dizilerinden birine dönüşüyor. David Lynch yaratıcılardan biri, bu yüzden beklendiği gibi! Maalesef dizi Netflix'te yayınlanmıyor ama Paramount+ ve Showtime'da izleyebilirsiniz.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.