Stranger Things benzeri The Talisman bomba gibi geliyor - Page 1

Proje ilk olarak 2019'da Netflix tarafından duyuruldu, ancak Temmuz 2022'de The Duffer Brothers ile yenilenen bir anlaşmada yinelendi.

Stranger Things benzeri The Talisman bomba gibi geliyor - Page 2

King ayrıca Paramount Television gibi yönetici yapımcı olarak da görev yapacak. Todd Cohen, Spielberg, Frank ve Falvey ile birlikte Amblin için projenin günlük gelişimini denetleyecek.


Duffers dizi hakkında şunları söledi:


Stranger Things'in ana yazarlarından biri olan arkadaşımız Curtis Gwinn,  aslında dahil olmak isteyip istemediğimizi sordu. Amblin ile konuştuğu bir program vardı. Hemen heyecanlandık. The Talisman'ı çok sevdik. Bu, daha önce uyarlanmamış 80'lerin son harika Stephen King kitabı olabilir ve bunun tek nedeni Amblin ve Spielberg'in uzun süre ellerinde tutmaları.”


The Talisman'ın konusu nedir ?


Dizi, Stephen King ve Peter Straub'un 1984'te yazdığı aynı adlı kitaptan uyarlama olacak. Kitap 1984'te en çok satan kitap oldu ve King ve Straub 2001'de bir devam filmi için tekrar bir araya geldi.

Stranger Things benzeri The Talisman bomba gibi geliyor - Page 3

The Talisman , ölmekte olan annesinin hayatını kurtarmak için destansı bir yolculuğa çıkan Jack Sawyer adında 12 yaşındaki bir çocuğu anlatıyor. Sadece annesini iyileştirmekle kalmayıp öğrendiği gibi dünyayı da kurtaran güçlü bir kalıntı olan Tılsımı arıyor. Sawyer'ın yolculuğu iki gerçekle kesişir: bildiğimiz Amerika ve onun tehlikeli, fantezi dünyasındaki ikizi, The Territories.


Duffers bir röportajda hikaye hakkında şunları ekledi:


“Stranger Things'e çok benzeyen birçok şeyi içeriyor. Ölmekte olan annesini kurtarmaya çalışan ve bunu yapabilmek için başka bir boyuta giden bir çocuk hakkında. Yani, çok daha fazla fantezi. Bilim kurgu var. Korku unsurları var. Sevgi var. Sevdiğimiz her şey var. Ve bence gelmiş geçmiş en iyi kurt adam karakterine sahip.”

Stranger Things benzeri The Talisman bomba gibi geliyor - Page 4

The Talisman'da kimler oynuyor ?


Temmuz 2022 itibariyle The Talisman'ın oyuncu kadrosu açıklanmadı.


The Talisman'ın yapım durumu nedir ?


Netflix'in The Talisman'ı şu anda aktif olarak geliştiriliyor, yani senaryo şu anda yazılmakta ve revize edilmekte.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.