Stranger Things dünyası romanlara, çizgi romanlara ve daha fazlasına doğru genişliyor! - Page 1

Hayranlar çaresizce bulabildikleri herhangi bir yeni Stranger Things bilgisini almaya çalışıyorlar . Ama artık bekleyemeyen hayranlar için, neyse ki beklerken keşfedilecek pek çok Stranger Things hikayesi var.


Stranger Things en çok bir TV şovu olarak bilinse de , franchise etrafında bütün bir dünya geliştirildi. Size Stranger Things dünyası hakkında daha fazla bilgi edinme şansı vermek için birkaç farklı ortama ayrılmıştır .


Romanlar 


Stranger Things dünyasını genişletmeye yardımcı olan altı (şimdiye kadar) farklı roman yayınlandı. Romanların her biri, farklı bir karaktere ve dizinin kapsamadığı bir dönemde yaşadıklarına odaklanma eğilimindedir.


Romanların çoğu, biri ilk sezondaki olaylardan önce geçen ve diğerleri dizide tanıtılmadan önce belirli karakterlerin (Robin veya Max gibi) hikayelerini anlatan ön filmlerdir. En son kitap, üçüncü ve dördüncü sezonlar arasındaki Lucas'a odaklanıyor ve dördüncü sezonun başında bulunduğu yere nasıl geldiğini doldurmaya yardımcı oluyor.


Bu kitaplar, diziden herhangi bir şeyle çelişmemeye dikkat ediyor ve dizinin çoğu hayranı yalnızca diziyi izlediği için hayati bilgiler taşımayacağı açık. Bununla birlikte, en sevdikleri karakterlerle daha fazla zaman arayan hayranların, aksi takdirde asla keşfedilemeyecek bazı hikayeleri gerçekten araştırmalarına izin veriyorlar.

Stranger Things dünyası romanlara, çizgi romanlara ve daha fazlasına doğru genişliyor! - Page 2

Çizgi roman 


Dark Horse çizgi romanları, Stranger Things dünyasında geçen ek hikayeleri anlatmak için Netflix ile iş birliği yaptı . Romanlar gibi çizgi romanlar da dizide geçen olaylarla ilgili kritik bilgiler içermez.


Ancak, bir bütün olarak dünya için daha zengin bir metin oluşturmaya daha fazla arka plan sağlarlar. Çoğunlukla, çizgi romanlar mini dizilere bölünmüştür ve her sayı koleksiyonu farklı bir hikaye anlatır. İlk mini dizi, ilk sezonun olaylarını yeniden anlatıyor, ancak Will'in Upside Down'da sıkışıp kaldığı sırada onun bakış açısından.


Diğer mini dizilerden bazıları, Eleven ile birlikte laboratuvar ortamında büyütülen diğer çocuklara odaklanıyor.

Stranger Things dünyası romanlara, çizgi romanlara ve daha fazlasına doğru genişliyor! - Page 3

Video oyunları 


Stranger Things dünyasında geçen iki farklı video oyunu yayınlandı . İlki, ilk sezondaki olaylardan sonra geçiyor ve Hawkins kasabasını keşfetmenizi sağlıyor.


İkinci oyun ( Stranger Things 3 olarak adlandırılır ), üçüncü sezondaki olaylara dayanmaktadır. Oyun yapımcıları, Stranger Things'i yaratan Duffer Brothers ile birlikte çalışarak, oyundaki dizide yoğun bir şekilde keşfedilmemiş hikaye öğelerini genişletebildi.


Her iki oyun da mobil oyundu ancak bir Netflix hesabı üzerinden oynamak ücretsizdir. Bunlar, Netflix'in orijinal filmler ve TV şovlarıyla birlikte video oyunları geliştirmeye yönelik çabasının bir parçası.

Stranger Things dünyası romanlara, çizgi romanlara ve daha fazlasına doğru genişliyor! - Page 4

Piyes 


Stranger Things akla gelebilecek her ortama girmeye devam ederken, resmi bir sahne oyunu şu anda yapım aşamasında ve ilk performansını bu yılın sonlarında gösterecek. Stranger Things: The First Shadow adlı oyun, serinin bir ön filmi niteliğinde.


1959'da geçen hikaye, Hopper ve Joyce'un geçmişlerini keşfeden genç versiyonlarına odaklanıyor. Oyun ilk gösterimini Londra'da yapacak, ancak Stranger Things ile ilgili diğer her şeyin elde ettiği başarı göz önüne alındığında, büyük olasılıkla dünya çapında bir turneye çıkacak .

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.