Dijital Video Platformu

Stranger Things rekora koşuyor, hedefinde ise Squid Game var!

Dünyanın en popüler video akış platformlarından biri olan Netflix, bünyesinde barındırdığı benzersiz içeriklerle adından bahsettirmeye devam ediyor.

Stranger Things rekora koşuyor, hedefinde ise Squid Game var!

Netflix, özellikle pandemi döneminde oldukça önemli bir büyüme kat etmiş ve neredeyse her evde bir üye sloganını gerçeğe dönüştürecek güce ulaşmıştı. Bununla birlikte pandeminin geride kalması, insanların yeniden kendini sokaklara atması gibi dışsal ve abonmanlık fiyatlarının artması, çoklu kullanım denetimlerinin sıklaşması gibi içsel nedenlerden dolayı, ünlü isim bu yılın ilk çeyreğinde neredeyse 200.000 civarı kullanıcısını kaybetmişti.

İşte hem bu olumsuz tabloyu sonlandıracak hem de platforma yeni kullanıcıların katılmasını sağlayacak en önemli şey benzersiz içerikler olacaktır. Açıkçası Netflix’in bu konuda epey iyi olduğunu da hemen söyleyelim.

Stranger Things rekora koşuyor, hedefinde ise Squid Game var!

Öyle ki 2021 yılına Squid Game ile adeta damgasını vuran ve ilk 28 günde 1,65 milyar saat izlenme süresi gibi inanılması güç bir rekora imza atan ünlü platform bu yıl ise benzer bir başarıyı Stranger Things’de sergiliyor. Ortaya çıkan son verilere göre, son olarak 4. Sezonunun izleyicilerle buluştuğu Stranger Things’de ilk 28 günlük izlenme ortalaması ise 1,15 milyar saat olarak gerçekleşti.

Son olarak 4. Sezonu ile ekranlarda boy gösteren ve 5. Sezon ile final yapacağı iddia edilen bu yapımın ilerleyen günlerde göstereceği performans ile Squid Game’i geride bırakarak tüm zamanların en çok izlenen Netflix dizisi unvanını ele geçirebileceği düşünülüyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.