Substack, Patreon ve YouTube ile rekabet edebilecek yeni video araçları ekliyor

İçerik platformu Substack, bir çok yeni video özelliği sunarak onu diğerlerinin yanı sıra YouTube ve Patreon ile doğrudan rekabete soktu.

Substack, Patreon ve YouTube ile rekabet edebilecek yeni video araçları ekliyor

Video araçları, kullanışlı bir doğrudan yükleme seçeneği ve içerik oluşturucular için özelleştirilebilir ödeme duvarlarına sahip. Bundan önce kullanıcılar YouTube'a video yüklemeye ve bir bağlantı yerleştirmeye zorlanıyordu artık yükleme aracına kontrol panelinden kolayca erişilebiliyor. Hatta her iki izleyiciyi de etkilemek isteyen podcast yayıncıları için ses ve videoyu otomatik olarak bölebiliyor da.

Ödeme duvarı seçeneklerine gelince, artık video kullanmayan kullanıcılara sunulan aynı düzeyde esnekliğe sahip oluyorsunuz. İçerik oluşturucular videonun bir dilimini ücretsiz olarak dağıtmak için seçebiliyor ve geri kalanını bir ödeme duvarının arkasına saklayabiliyor.

Ayrıca nefes nefese kalmayı, okumayı sevenler için videolardan transkriptler oluşturan yeni bir AI aracı da var. Transkript, video yüklemesiyle birlikte otomatik olarak oluşturulur ve kullanıcılar bunu ana akışta yayınlayabiliyor. Ayrıca izleyiciler, videonun ilgili bölümüne atlamak için transkriptin herhangi bir yerini tıklayabiliyor.

Substack, Patreon ve YouTube ile rekabet edebilecek yeni video araçları ekliyor

Video paylaşımı çok ihtiyaç duyulan bir yükseltmeye kavuştu. İzleyiciler herhangi bir videodan kendi özel kliplerini oluşturabilirler. Bu, sonunda yaratıcının logosunu ve URL'sini içeren markalı görseller içeren paylaşılabilir bir bağlantı oluşturuyor ve böylece bariz bir hırsızlık sayılmıyor. İzleyiciler isterlerse klibin tamamının bağlantılarını hızlı bir şekilde paylaşabiliyor. Ayrıca kullanıcıla artık TikTok ve Instagram gibi hizmetlerde yayınlanmak üzere videoları doğrudan indirebiliyor.

Substack kesinlikle yeni özellikler eklemekle oldukça meşgul. Platform yakın zamanda Notes adında Twitter benzeri bir özelliği tanıttı ve geçen yıl da burayı daha sosyal bir alan haline getirmek için bir sohbet özelliği başlatmıştı.