The Crown 6. sezon yayın güncellemeleri, oyuncular ve şimdiye kadar bildiğimiz her şey - Page 1

2023'e doğru, dizinin yapım aşamasında olduğu, ne hakkında olacağı ve Netflix orijinal dizisinin yeni sezonunu ne zaman görmeyi bekleyebileceğimiz hakkında giderek daha fazla şey öğreniyoruz.


The Crown 6. sezonu serinin son sezonu olacak. Dizi başlangıçta altı sezonluk bir dizi olarak planlanmış olsa da, yaratıcı Peter Morgan'ın beşinci sezonda bitmesi gerektiğine karar verdiği bir dönem vardı. Daha sonra Netflix, dizinin altıncı sezonunun çekildiğini duyurdu.

The Crown 6. sezon yayın güncellemeleri, oyuncular ve şimdiye kadar bildiğimiz her şey - Page 2

Netflix The Crown 6. sezon yayın tarihini açıkladı mı?


The Crown 6. sezon muhtemelen 2023'te Netflix'e gelecek, ancak Netflix resmi olarak çıkış tarihini henüz açıklamadı. Ve son sezonun prodüksiyonu devam ederken bunun gerçekleşmesi pek olası değil.


Vogue'a göre 6. sezondaki prodüksiyonun Mayıs veya Haziran 2023'e kadar süreceği bildiriliyor, bu da son sezonun en erken 2023 sonbaharında olacağı anlamına geliyor. Netflix, The Crown'ın yeni sezonlarını neredeyse her zaman Kasım veya Aralık aylarında yayınlar.

The Crown 6. sezon yayın güncellemeleri, oyuncular ve şimdiye kadar bildiğimiz her şey - Page 3


Prodüksiyon Mayıs veya Haziran'da biterse, The Crown 6. sezonunun bu yıl Kasım veya Aralık'ta Netflix'te yayınlanmayacağını düşünmek için hiçbir neden yok . Gecikmeler olursa, bu işleri karmaşıklaştırabilir, ancak açıkçası bu beklenmiyor.


The Crown 6. sezon oyuncu kadrosu


The Crown 5. sezon için büyük bir kadro değişikliği oldu ve oyuncu kadrosunun çoğu 6. sezon için uğraşıyor. Netflix ayrıca The Crown 6. sezonda kraliyet ailesini ve diğer tarihi figürleri oynayan bir dizi yeni oyuncu kadrosunu onayladı.


The Crown 6. sezon onaylanan oyuncu kadrosunu aşağıda paylaştık :


Imelda Staunton Kraliçe II. Elizabeth olarak


Jonathan Pryce, Edinburgh Dükü Prens Philip olarak


Lesley Manville Prenses Margaret olarak


Dominic West Prens Charles olarak


Meg Bellamy, Cambridge Düşesi Catherine rolünde


Rufus Kampa Genç Prens William olarak


Ed McVey Yaşlı Prens William olarak


Elizabeth Debicki Prenses Diana olarak


Halid Abdalla Dobi Fayed olarak


Salim Daw Mohamed Al-Fayed olarak


Bertie Carvel Tony Blair olarak


Lydia Leonard Cherie Blair olarak


Olivia Williams Camila Parker Bowles olarak


Rufus Kampa Prens William olarak


Ed McVey Prens William olarak


Meg Bellamy Kate Middleton olarak


Şimdiye kadar, yeni sezonda Prens Harry'yi oynayacak bir aktör açıklanmadı, ancak bu muhtemelen yakında değişecek.


The Crown 6. sezon hangi zaman diliminde geçiyor?


Vogue, The Crown 6. sezonunun muhtemelen 1997'de Prenses Diana'nın ölümü de dahil olmak üzere 1990'ların sonlarını ve 2000'leri kapsayacağını bildirdi. Dizinin muhtemelen 1997 yazında, yani temelde beşinci sezonun sona erdiği zaman başlayacağını hayal etmeliyiz.


Son sezonun kaç yılı kapsadığı belli değil, ancak Prens William ve Kate'in hikayesi 6. sezon için çalışıldığı bildirildiğine göre, en azından 2010'lara girmemiz mümkün. Çift, 2001 yılında İskoçya'daki St. Andrews Üniversitesi'nde bir araya geldi, ancak 2010 yılına kadar nişanlanmadılar. Morgan'ın nişanlarını göstermek için 20 yıllık kuralını bozup kırmayacağı belli değil.

The Crown 6. sezon yayın güncellemeleri, oyuncular ve şimdiye kadar bildiğimiz her şey - Page 4

The Crown 6. sezon, Meghan Markle ve Prens Harry'nin ilişkisini kapsayacak mı?


Öyle görünmüyor. Geçmişte Morgan, 20 yıl kuralı olduğundan bahsetmişti, bu da son 20 yıl içinde olan şeyler hakkında yazmadığı anlamına geliyor. The Wrap'a göre olaylar hakkında yazarken kendini rahat hissedene kadar daha fazla zaman geçmesini istiyor .


Ne yazık ki bu, hayranların The Crown 6. sezonda tasvir edilen Meghan Markle ve Prens Harry'nin ilişkisini göremeyecekleri anlamına geliyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.