“The Lady of Silence: The Mataviejitas Murders” Belgeseli Netflix yayın tarihi belli oldu - Page 1

Belgeselle ilgili ayrıntılar hâlâ sınırlı, ancak daha fazla bilgi edindiğimizde makaleyi güncelleyeceğiz.


The Lady of Silence: The Mataviejitas Cinayetleri, María Jose Cuevas'ın yönettiği ve Ivonne Gutiérrez ile yönetici yapımcı Laura Woldenberg'in yapımcılığını üstlendiği yakında çıkacak bir Meksika gerçek suç belgeseli.

“The Lady of Silence: The Mataviejitas Murders” Belgeseli Netflix yayın tarihi belli oldu - Page 2

Woldenberg, daha önce 2020'de Netflix'te yayınlanan İspanyol belgeseli The Three Deaths of Marisela Escobedo'da ve Netflix için Heavenly Bites: Mexico'nun arkasında çalışan bağımsız yapım şirketi Mezcla'yı yönetiyor.


The Lady of Silence: The Mataviejitas Murders belgeseli Netflix'e ne zaman geliyor?


Belgeselin yayın tarihi Netflix'te 27 Temmuz 2023 olarak listeleniyor.


“The Lady of Silence: The Mataviejitas Murders” Belgeseli Netflix yayın tarihi belli oldu - Page 3

The Lady of Silence: The Mataviejitas Murders konusu nedir?Belgeselin özeti Netflix'ten alınmıştır :

“The Lady of Silence: The Mataviejitas Murders” Belgeseli Netflix yayın tarihi belli oldu - Page 4

“2000'li yıllar, o zamanki Federal Bölge'de başkentin polisini tehlikeye atan bir dizi cinayetle başladı: kendi evlerinde boğulan yaşlı kadınlar. Kurbanların profili, daha önce hiç görülmemiş bir sosyal infial ve medya ilgisi uyandırıyor. Başsavcılık, tüm kaynaklarını ve çabalarını Meksika tarihindeki ilk seri katili yakalamak için harcadı. Tanıklar onu, kurbanlarının güvenini kazanmak için hemşire gibi davranan, uzun boylu, sağlam ve güçlü biri olarak tanımlıyor. Kırktan fazla cinayet, birkaç başarısız tutuklama ve çok sayıda çelişkiden sonra, Ocak 2006'da bir kadın suç mahallinden kaçarken güpegündüz tutuklandı. Adı, güreşte "La Dama del Silencio" olarak bilinen ve medyada "Küçük Yaşlı Kadın Katili" olarak vaftiz edilen Juana Barraza'dır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.