“The Magic Order” Netflix Millarworld Serisi: Şimdiye kadar bildiğimiz her şey - Page 1

Dizi, The Sopranos ve Harry Potter arasında bir karışım olarak anıldı ve bu kesinlikle geçerli. Gösteri, dünyamızı korumaya yemin eden beş sihirbaz ailesini konu alacak. Çizgi roman boyunca takip ettiğiniz ana aile Moonstones’dır.

“The Magic Order” Netflix Millarworld Serisi: Şimdiye kadar bildiğimiz her şey - Page 2

Çizgi roman ilk duyurulduğunda Mark Millar'ın yaptığı tanıtım ise şöyle:


“Hiç canavar görmediğimiz bir dünyada yaşıyoruz ve Sihir Düzeni, yataklarımızda güvenle uyumamızın sebebi. The Magic Order'da sihir, mafyayla buluşuyor, çünkü -dünyamızı nesiller boyu korumaya yemin etmiş- beş sihirbaz ailesi, onları birer birer öldüren bir düşmanla savaşmak zorunda. Gündüzleri komşularımız, arkadaşlarımız ve iş arkadaşlarımız olarak aramızda yaşarlar, ancak geceleri bizi karanlığın güçlerinden koruyan büyücüler, büyücüler ve sihirbazlardır... tabi önce karanlık onları ele geçirmezse."

“The Magic Order” Netflix Millarworld Serisi: Şimdiye kadar bildiğimiz her şey - Page 3

The Magic Order üretimin neresinde?


The Magic Order'ın şu anda yapım aşamasında olduğu yere girmeden önce , sizi bu noktaya nasıl geldiğimize dair tüm zaman çizelgesine götürmeyi düşündük.


Netflix , Millarworld'ü ilk olarak Ağustos 2017'de satın aldı ve Temmuz 2018'de uyarlamalar alacak ilk oyun dalgasını duyurdu. Netflix, Millarworld'ü satın aldığını açıklamasından aylar sonra, The Magic Order'ın Netflix altında yayınlanan ilk yeni çizgi roman olacağını duyurdu.


O zamandan beri , Haziran 2018 ile Şubat 2019 arasında yayınlanan ve Nisan 2019'da 1. cilt olarak yayınlanan altı sayı gördük. Ardından, Kasım 2021 ile Mart 2022 arasında yayınlanan The Magic Order 2'yi gördük ve 2. cildin tamamı Mayıs 2022'de çıkacak. daha önce toplamda beş cilt olacağı belirtilmişti .

“The Magic Order” Netflix Millarworld Serisi: Şimdiye kadar bildiğimiz her şey - Page 4

Netflix, The Magic Order'ı bir TV dizisi olarak beyaz perdeye taşıma niyetini ilk kez Mayıs 2019'da açıklamıştı. Ekibi duyurdu ve Millar, 2021'de çekimlere başlama niyetini söyledi.


Elbette 2021'de küresel salgın nedeniyle çekimler başlayamadı. Çekimler Çek Cumhuriyeti'nin Prag kentinde yapılacaktı.


O zaman, Ekim 2020'de Son Tarih , dizinin hurdaya çıkarıldığını bildirdi (sadece ertelenmek yerine). Şunları not ederler:


"Projenin geniş kapsamı ve pandemi sırasındaki küresel belirsizlik, birincil dizi olmasa da diziyle devam etmeme kararında bir faktördü."


O zamandan beri The Magic Order'da her şey sessizdi . Geliştirilmeye geri döndüğüne dair söylentiler vardı, ancak somut bir şey yoktu.


Ardından , Mayıs 2021'de dizinin 2020'deki gecikmesinin ardından "tekrar aktif geliştirmeye" geçtiğine dair bir güncelleme aldık. Millar bir blog gönderisinde şunları söyledi:

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.