"The Nurse" Netflix Danimarka suç dram dizisi - Page 1

Danimarka'nın yeni suç-drama dizisi The Nurse, hastaları dört kez öldürmeye teşebbüs ettikten sonra on iki yıl hapis cezasına çarptırılan hemşire Christina Aistrup Hansen'i çevreleyen şok edici gerçek yaşam olaylarına dayanıyor. Nisan 2023'te Netflix'e gelecek olan The Nursem hakkında konu, oyuncu kadrosu, fragman ve Netflix çıkış tarihi dahil bilmeniz gereken her şey ise haberimizde.

"The Nurse" Netflix Danimarka suç dram dizisi - Page 2

The Nurse, Kasper Barfoed'un yönettiği ve ortak yazdığı, yakında çıkacak bir Danimarka Netflix Orijinal sınırlı suç-drama dizisidir. Dorte W. Høgh, dizinin ikinci yazarıydı. Nina Leidersdorff ve Morten Kjems Hytten Juhl dizinin yapımcılığını üstlenirken, başyapımcılığını Meta Louise Foldager Sørensen üstleniyor. Dizinin arkasında Danimarkalı stüdyo SAM Productions var.


The Nurse, Kristian Corfixen'in aynı isimli kitabından uyarlanmıştır.

"The Nurse" Netflix Danimarka suç dram dizisi - Page 3

The Nurse Netflix çıkış tarihi ne zaman?


Abonelerin, 27 Nisan 2023 Perşembe günü Netflix'te yayınlanacak olan The Nurse'nin yayınlanmasına yalnızca kısa bir süre kaldı .


The Nurse'ün konusu nedir ?


The Nurse'ün özeti Netflix'ten alınmıştır:


Mart 2015'te bir sabah erken saatlerde, Danimarka polisi Nykøbing Falster Hastanesindeki bir hemşireden telefon alır. Yakın meslektaşının hastaları kasten öldürdüğünden şüpheleniyor ve bunun tekrar olmasından korkuyor. Kısa süre sonra, Danimarka hukuk tarihinde daha önce hiç görülmemiş bir cinayet davası ortaya çıkar. Birkaç iş arkadaşı polise hemşirenin hastaları zehirlediğinden şüphelendiklerini ve hatta bazıları birkaç yıldır bu şüpheyle ortalıkta dolaştıklarını söylüyor. The Nurse, 2017'de dört kez cinayete teşebbüsten 12 yıl hapis cezasına çarptırılan Danimarkalı hemşire Christina Aistrup Hansen'in gerçek hikayesine dayanıyor.

"The Nurse" Netflix Danimarka suç dram dizisi - Page 4

The Nurse oyuncuları kimler ?


Josephine Park, Christina Aistrup Hansen'in başrolünü oynuyor. Danimarkalı aktris henüz bir Netflix Orijinalinde rol almadı ve bu da The Nurse'ü yayın hizmeti için resmi olarak ilk çıkışı yapıyor. Park, Doggystyle dizisinde Jose ve Nana'yı Baby Fever'da oynamasıyla tanınıyor..


Fanny Louise Bernth, Pernille Kurzmann Larssen rolünü oynuyor. Bernth ayrıca, daha önce çeşitli Danimarka dizilerinde rol almış olan The Nurse'de Netflix'teki ilk çıkışını yapacak.


Peter Zandersen, Niels Lundén rolünü oynuyor. Zanderson hiçbir Netflix dizisinde veya filminde rol almadı, ancak Netflix'te izlenebilen son derece popüler drama dizisi Borgen'de rol aldı.


Amalie Lindegård, Katja Lorentzen rolünü oynuyor. Lindegård en çok Danimarka drama dizisi 29'da Laura rolüyle oynadığı için tanınır.


Dick Kaysø, Kenny rolünü oynuyor.


Listelenen kalan oyuncular ;


Selma Kjær Kuşçu Alberte olarak


Sofya Cukic Marlene olarak


Diana rolünde Stephanie Nguyen


Mathilde Eusebius Ditte olarak


Stine Schrøder Jensen Pia olarak


Sara Fanta Traore Trine olarak


Shahbaz Sarwar Wojciech olarak


Tammi Øst Linda olarak


Lukas Løkken Morten olarak


Denizci olarak Marion Reuther


Ane Stensgaard-Juul Ida olarak


Frederikke Dahl Hansen Desirée olarak


Katja Holm Marianne olarak


Vagn olarak Jesper Milsted


Mihail Belinson Andrei olarak


Claus Flygare, John Trine Runge rolünde Birthe rolünde

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.