“The Piano Lesson” Netflix Filmi: Şimdiye kadar bildiğimiz her şey - Page 1

Film,  Malcolm Washington tarafından yönetilecek . Daha önce The Last Bookstore ve The Trouble Man'de ikinci birim yönetmeniydi . Senaryo, Malcolm Washington ve Virgil Williams ( Mudbound, 24, Criminal Minds ) tarafından birlikte yazılmıştır.


The Piano Lesson filminin yapımcılığını Todd Black ile birlikte Denzel Washington ve Katia Washington üstleniyor.


Netflix, August Wilson oyununu ilk kez Mart 2021'de uyarlayacağını duyurdu. Bu, Ma Rainey'nin 2021'in sonlarında yayınlanmasının ardından Netflix'e iki Oscar kazandıran Black Bottom'dan sonraki ikinci August Wilson uyarlaması.

“The Piano Lesson” Netflix Filmi: Şimdiye kadar bildiğimiz her şey - Page 2

Filmin konusu nedir?


Netflix'in The Piano Lesson filmi,  August Wilson tarafından yüksek eleştirmenler ve izleyiciler tarafından büyük beğeni toplayan aynı adlı 1987 oyunundan uyarlanmıştır. Birden fazla Tony Ödülü'ne aday gösterildi ve Wilson, 1990'da Pulitzer Ödülü kazandı.


Oyun 1995'te bir filme uyarlandı ve Charles S. Dutton, Alfre Woodard, Carl Gordon ve daha fazlasının rol aldı.


2010'da Denzel Washington ve Viola Davis, August Wilson's Fences'ın Broadway'de yeniden canlandırılmasında rol aldı. İkisi de rolleri için Tony Ödülleri kazandı.

“The Piano Lesson” Netflix Filmi: Şimdiye kadar bildiğimiz her şey - Page 3

Oyun kısa bir süre önce, 29 Ocak 2023'teki son Broadway performansıyla "sezonun olayı" olarak adlandırılan Broadway'e geri döndü . Açılış gecesini Ekim 2022'de gerçekleştirdi ve eleştirmenlerden ve izleyicilerden övgü dolu eleştiriler aldı.


İşte Netflix'de filmin özeti;

“The Piano Lesson” Netflix Filmi: Şimdiye kadar bildiğimiz her şey - Page 4

“Hikayenin merkezinde, Charles ailesinin değerli, zor kazanılmış varlığı olarak, Berniece Charles'ın Pittsburgh'daki evinin salonunda toz toplayan süslü oymalı dik piyano duruyor. Berniece'in coşkulu erkek kardeşi Boy Willie, ailesinin köle olarak çalıştırdığı Mississippi arazisini satın alma hayaliyle Berniece'in hayatına daldığında, geleceğini tehlikeye atmak için ihtiyaç duyduğu nakit para için antika piyanolarını satmayı planlar. Ancak Berniece, aile mirası olan tarihin bir hatırlatıcısı olarak piyanoya yapışarak satmayı reddediyor. Bu ikilem, siyahların genellikle hem geçmişlerinin sembollerinden hem de şimdiki zamanın fırsatlarından mahrum kaldıklarını bize hatırlatan gerçek "piyano dersi"dir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.