“Üç Cisim Problemi” Netflix Serisi: Şimdiye kadar bildiğimiz her şey - Page 1

Netflix, Eylül 2020'de kitapların İngilizce uyarlamasını üretme hakları için The Three-Body Universe ve Yoozoo Group ile bir anlaşma yaptı .


Bilim kurgu draması Game of Thrones ikilisinin Bighead Littlehead yapım şirketi tarafından üretilecek ve Netflix ile yaptıkları genel anlaşmadaki birçok projeden biri olacak.


Resmi bir basın açıklamasında Benioff ve Weiss, Çin kitap serisinin televizyona uyarlanmasıyla ilgili yorumlarını sundular:


“Liu Cixin'in üçlemesi, okuyucuları 1960'lardan zamanın sonuna, uçuk mavi noktamızdaki yaşamdan evrenin uzak uçlarına kadar bir yolculuğa çıkaran, okuduğumuz en iddialı bilimkurgu dizisidir. Hayatımızın sonraki yıllarını, dünyanın dört bir yanındaki izleyiciler için bunu hayata geçirmeyi dört gözle bekliyoruz.”

“Üç Cisim Problemi” Netflix Serisi: Şimdiye kadar bildiğimiz her şey - Page 2

Alexander Woo ekledi:


“Çin bilimkurgusunun en büyük başyapıtlarından birini uyarlamak bir ayrıcalık. Üç Beden Problemi üçlemesi sevdiğim pek çok şeyi bir araya getiriyor: zengin, çok katmanlı karakterler ve gerçek varoluşsal riskler - hepsi zarif ve derin bir insan alegorisi olarak anlatılıyor. Bu başarılı yaratıcı ekiple Netflix ile ortaklığımı başlatmaktan heyecan duyuyorum.”


Bilimkurgu projesine baş yapımcılar olarak Star Wars ve Knives Out yönetmeni Rian Johnson'ın yanı sıra aktörler Brad Pitt ve Rosamund Pike ekleniyor. Rian Johnson'ın yönetmen olarak da görev alıp almayacağı henüz bilinmiyor. Johnson, birkaç yıl önce ikonik Breaking Bad bölümü “Ozymandias”ı yönettiği için televizyona yabancı değil.


Üç Cisim Problemi'nin konusu nedir ?


Çinli yazar Liu Cixin tarafından yazılan üçlemesindeki üç kitap, Trisolaris adlı gezegenden gelen uzaylı yaşamla ilk insan temasının hikayesini ve iki tür arasındaki uzun yıllar boyunca demlenmeye başlayan çatışmayı anlatıyor.


Netflix dizisinin, kültür devrimi döneminde Çin'deki hikayeyi anlatan üçlemenin ilk kitabı Remembrance of Earth's Past'ten başlaması bekleniyor ve bilim adamlarının gizemli toplum Frontiers of Science ile ilişkisi nedeniyle intihar etmesi bekleniyor.

“Üç Cisim Problemi” Netflix Serisi: Şimdiye kadar bildiğimiz her şey - Page 3

Büyük spoiler'a girmeden, ana liderlerden biri olan Ye Wenjie, hükümet ve genel olarak insanlık tarafından hayal kırıklığına uğrayan ve Trisolarians'ın Dünya'nın yerini keşfetmesine ve istilaya hazırlanmasına isteyerek neden olan bir bilim adamıdır. İnsanların hala zamanı olması için Dünya'ya gelmeleri birkaç yüzyıl alacak.


Yıllar sonra Ye, uzaylı istilası destekçilerinden oluşan gizli bir örgütün lideri olur. Grup iki gruba ayrıldı: Trisolarianların insanlığı işgal etmesini ve zorla geliştirmesini isteyenler ve Trisolarianların insanlığı yok etmesini isteyenler. Uzaylılar, yıllardır gizemli ölüm, intihar ve önemli bilimsel şahsiyetlerin kaybolmalarına neden olan çeşitli casusluk biçimleri yürütüyorlar. Yıl geçtikçe, çatışma daha da yakınlaşıyor ve gerginleşiyor.


Kitabın yazarı Liu Cixin, Netflix ile olan bu ortaklıktan dolayı çok heyecanlı ve gururlu:

“Üç Cisim Problemi” Netflix Serisi: Şimdiye kadar bildiğimiz her şey - Page 4

Üç Cisim Problemi'ni televizyon izleyicileri için uyarlayan yaratıcı ekibe büyük saygım ve inancım var . Zamanı ve ulusların, kültürlerin ve ırkların sınırlarını aşan bir hikaye anlatmak için yola çıktım; bizi insanlığın kaderini bir bütün olarak düşünmeye zorlayan bir yol bu. Bu eşsiz bilimkurgu konseptinin dünya çapında seyahat ettiğini ve hayran kitlesi kazandığını görmek bir yazar olarak büyük bir onur ve dünyanın her yerindeki yeni ve mevcut hayranların hikâyeyi Netflix'te keşfetmesi için heyecanlıyım.


Üç Cisim Problemi birçok ilginç karakter, konum ve olay örgüsü içeren iddialı, büyük ölçekli bir hikaye. Şansla, bu Netflix için çok büyük bir hit olacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.