Yeni Netflix dizisi! Ashley Madison hack olayının skandal dolu hikayelerini ortaya çıkarıyor!

Popüler dijital içerik platformu Netflix, yine oldukça dikkat çekici bir ele aldığı yeni belgeseli ile abonelerini heyecanlandırıyor.

Yeni Netflix dizisi! Ashley Madison hack olayının skandal dolu hikayelerini ortaya çıkarıyor!

2015'te Ashley Madison, eşlerini aldatmaya adanmış olan ve 40'tan fazla ülkede 37 milyon kullanıcının özel verilerini ifşa eden bir hack saldırısına uğradı. Netflix'ten gelen yeni bir belgesel dizisi, o tarihi veri ihlalinin yarattığı sonuçları keşfediyor. YouTube'da bulunan Ashley Madison: Sex, Lies & Scandal için yayınlanan fragman, sitenin eski çalışanları ve kullanıcılarıyla yapılan röportajları içeriyor. Bazıları, yaptıklarından net bir şekilde pişmanlık duyanlar da dahil olmak üzere.

Yeni Netflix dizisi! Ashley Madison hack olayının skandal dolu hikayelerini ortaya çıkarıyor! - Resim : 1

Yeni Netflix dizisi! Ashley Madison hack olayının skandal dolu hikayelerini ortaya çıkarıyor!

Çarşamba günü Gizmodo'nun özel haberine göre, Ashley Madison kesinlikle tehditkarlarla dolup taşıyor. Ve Ashley Madison'daki mevcut çalışanların yeni belgeselle hangi tür bir ilişkisi olabileceği belirsiz olsa da, birçok Netflix izleyicisi, tarihi veri sızıntısından neredeyse on yıl sonra sitenin hala var olduğunu öğrenmekten şaşkına dönebilir. Hack, kendisini Impact Team olarak adlandıran bir grup tarafından gerçekleştirildi ve para istemiyordu. Tek talepleri, Ashley Madison'ın kapatılmasıydı, ancak bu gerçekleşmedi.

Ardından gelen veri sızıntısı, gerçek dünya sonuçlarına yol açtı ve Florida'daki bir devlet avukatının istifasına ve New Orleans'taki bir papazın intiharına neden oldu. Ve muhtemelen bu yeni belgesel dizisinin haberlere yansımayan hikayelere de değineceğini varsayabiliriz.

Netflix'ten gelen bir basın açıklamasında, dizi yönetmeni Toby Paton, "İhanetin son derece yıkıcı ve acı verici olabileceğini hepimiz biliyoruz, ancak aynı zamanda Ashley Madison'ın 37 milyon üyeye sahip olması bize hepimizin bildiği başka bir şeyi söylüyor hayatınızın geri kalanında bir kişiye bağlı kalmak gerçekten zor." dedi.