Donanım

12 inç MacBook Air'ın ne zaman üretime geçeceği açıklandı

Apple'ın dizüstü bilgisayarının en yeni üyesi ne zaman üretime geçecek merak ediyor musunuz?

12 inç MacBook Air'ın ne zaman üretime geçeceği açıklandı

Apple dizüstü bilgisayarları MacBook Pro ve MacBook Air ile sektöre yön vermektedir. İlk ultrabook fikrinin doğmasına sebep olduğu iddia edilen MacBook Air, 11 ve 13 inç boyutlarıyla kullanıcılara uzun zamandır hitap etmektedir. Özellkle şarj süreleri ile (10 saat) büyük bir kolaylık sağlayan yeni nesil MacBook'lar her zaman daha fazlasını isteyenlere ve daha fazlasını verebileceklere hitap etmiştir. MacBook Pro ve MacBook Air'ın arkasındaki "ışıklı elma" son dönemde statünün de simgesi haline gelmiştir.

1403704201_126932-pricing-for-macbook-air.jpeg

iPad, iPad Air ile hem yazılım hemde performans anlamında büyük bir değişim göstermiştir. İşte bu yüzden kullanmıcıların 11 inçlik MacBook Air'lara ilgisi giderek azalmıştır. Apple'da bunu gördüğünden dolayı 12 inç MacBook Air'ı piyasa sunarak 13 inç ile 9,7 inç aradaki boşluğu doldurmak istemektedir. 

Apple geçtiğimiz Nisan ayında MacBook Air'ları yeni nesil Haswell işlemciler ile yenilemiş ve 100 dolarlık bir indirimde bulunmuştu. Yeni bilgisayarlarını 10 ile 12 ay arasında güncelleyen Apple'ın MacBook Air'ları güncellemesi beklenmiyor ama Eylül - Ekim döneminde 12 inç boyutunda MacBook Air'ı piaysaya sunması bekleniyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.