Donanım

12 inç Retina Ekranlı Mac Book Air'ın ayak sesleri

Apple Mac Book Air serisini güncelliyor.


Tayvan'ın en büyük haber sitelerinden biri olan Economic Daily News'e göre Apple'ın dizüstiü bilgisayar serisi MacBook'lar 2014'ün son çeyreğinde büyük bir güncelleme alacak.Bu güncelleme ile MacBook serisinde hem fiziki bazda büyük bir değişime hemde donanım anlamında Apple tamamen farklılaşmak istiyor. 

Intel'in 14 nanometre Broadwell işlemcileri ile gelecek. Bu bağlamda en güçlü MacBook serisinin geldiğini söylemek yanlış olmayacaktır. Geçtiğimiz Nisan ayında Apple, MacBook serisi bilgisyarlarında 100 dolarlık bir indirim yapmıştı ve bu oldukça olumlu tepkilerin oluşmasına sebebiyet vermişti.

1405759063_overviewwirelessheroenhanced.png

Economic Daily News'e göre, Apple yeni MacBook'ların üretimi için Quanta Bilgisayar ile anlaştı ve bu sayede MAcBook satışlarınında %15 oranında aratacağı rapora eklendi. 

Apple'ın MacBook Air serisi altında 11 inç ve 13 inç modelleri bulunuyor. Apple 12 inç Retine ekran ile farklı bir segment oluşturmak isterken kullanıcıların buna nasıl bir tepki vereceği ise oldukça merak ediliyor. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.