Light firmasının kurucusu olan Rajiv Laro, fotoğrafçılık dünyasında "sessiz devrim" yaptıklarını belirterek L16 isimli küçük boyuttaki cihazlarına 16 adet kamera lensini sığdırmayı başardıklarını söyledi.

Şirketin kompakt ve değiştirilebilir lensler ile oluşturduğu DSLR fotoğraf makinesi L16'de her kamera 13 megapiksel çözünürlüğe sahip ve üç farklı odaklama uzunlukları ile gruplandırılmış. Cihazda beş 35 mm, beş 70 mm ve altı 150 mm boyutlarında 16 kamera modülü bulunuyor. Kompakt bir cihaz içine tüm bu sensörleri sığdırmak için şirket, "katlanabilir optik" teknolojisini kullanmış. Ayrıca cihazın arka yüzünde görüntüleri görüntüleyebileceğiniz ve hatta düzenleyebileceğiniz 5-inç ekran yer almakta.

Tüm kamera sensörlerinden alınan bir görüntü birleştirilerek 52 megapiksel çözünürlüğe kadar yüksek kaliteli bir fotoğrafa dönüştürülüyor. Düşük ışık koşullarında yüksek kalite ve gürültü düşürmede büyük miktarlarda azalma sağlayan sistemle üretici kendi dijital fotoğraf makinesi ile iki büyük sorunu çözmeyi amaçladıklarını söylüyor.

Şirketin resmi sitesinde L16 ile çekilen fotoğrafların kalitesini değerlendirebilirsiniz. Öte yandan kamera 1299 dolarda sipariş edilebiliyor. Cihazın 6 Kasım sonrasında maliyeti 1.699 dolar olacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.