Teknolojinin insanlara sunduğu en önemli ürünlerden biri olan ve son dönemlerde birçok teknoloji şirketi tarafından piyasaya sürülen akıllı bileklik modelleri tasarımları, yapıldıkları malzemeler ve birçok özellikleri bakımından sıkı bir rekabet içerisindeler. Birçok kullanıcının vazgeçilmez elektronik ürünü olan akıllı bileklikler teknolojinin gelişimine paralel olarak hergeçen gün özelliklerine bir yenisini daha ekliyor.


Günümüzde giyilebilir teknolojik ürünlerin başında yer alan akıllı bileklik modelleri kullanıcılara sunduğu hizmet ile günlük hayatta vazgeçilmez ürünler olmayı başardılar. Hayatı kolaylaştırmaya yönelik olarak birçok özelliği sayesinde kullanıcılara yardımcı olan akıllı bileklik modelleri teknolojinin öncüleri olan Samsung, Huawei ve Xiaomi gibi birçok teknoloji şirketi tarafından kullanıcılara sunulmakta.


Sahip olduğu özellikler ile kullanıcıların adeta kişisel asistanı yerine geçen akıllı bileklik modelleri, kullanıcıların birçok aktivitesi ile ilgili veri tabanı oluşturabiliyor. Sağlık ile ilgili birçok veriyi de kullanıcılara sunan akıllı bileklikler uzun süre hareketsiz kalmanız durumunda sizi hareket etmeye teşvik edecek uyarılar veriyor.


Akıllı telefonunuz ile koly bir şekilde bağlantı kuarabilen akıllı bileklikler telefonunuza gelen arama ve mesajları anlık olarak bildirebiliyor.


Farklı büyüklüklerde piyasada satılan akıllı bileklikler normal saatlere göre oldukça hafif ürünler olarak karşımıza çıkıyor. Kullanıcılar birçok özelliği bünyesinde barındıran akıllı bileklikleri tercih ederken nasıl bir tercih yapacakları konusunda kararsız kalabilirler. Bunun için alacakları akıllı bilekliğin istedikleri özelliklere sahip olup olmadığına dikkat etmeliler. Örneğin düzenli spor yapan kullanıcılar aktivitelerini kayıt altına alabilmek, sağlık verilerinden olan nabz ölçme, kalp ritmi, adım sayma, kalori hesabı gibi özellikleri depolayabilen bir akıllı bilekliği tercih etmeliler.


Akıllı bir bileklik satın alırken kullanıcıların en çok dikkat ettikleri özellikler arasında  su geçirmezlik, uzun pil ömrü, ekran büyüklüğü, kısa şarj süresi, anlık bildirim ve hatırlatıcı, Bluetooth bağlantısı, adım sayma, uyku, nabız ve kalp ritmi ölçme, yakılan kalori hesabı ve gelen mesajları görebilme özellikleri yer almakta.


İşte Şubat ayı güncel fiyatlara göre piyasada 250 TL altında satılan en iyi akıllı bileklik modelleri;

Xiaomi Mi Band 4 (200-210 TL)
Teknik Özellikler
Uyku takibi, bildirimleri/mesajları/aramaları görme, titreşim özelliği
50 metre suya kadar dayanıklılık
Sesli asistan , Bluetooth 5.0
0,95 inç 120 x 240piksel Çözünürlükte AMOLED Renkli Ekran
5ATM suya dayanıklılık derecesi (50 metreye kadar)
135mAh pil ile tek bir şarjla 20 günden fazla kullanım

Huawei Band 3e (170- 180 TL)
Teknik Özellikler
7 veri izleme özelliği Zemin temas süresi, Eversiyon gezisi ,Ritim
Adım uzunluğu ,Dönme açısı ,İniş etkisi
Çalışan form analizi özelliği ile Profesyonel Koşu Antrenörü
Bekleme modunda, 14 gün boyunca kesintisiz çalışan uzun pil ömrü
Sürekli uyarı, alarm, çağrı ve hareket hatırlatmaları akışı
Çalışma modunda 40 tam saate kadar destek
Adımsayar, Su Geçirmezlik, Uyku Takibi

Samsung Galaxy Fit e (175- 190 TL)
Teknik Özellikler
İşlemci MCU Cortex M0 96 MHz
RAM 128 KB dahili RAM + 4MB depolama
Batarya 70 mAh
İşletim sistemi Realtime OS
Boyutlar 16.0 x 40 x 2 x 10. 9
50 metre (5ATM) su geçirmezlik
Kalp Ritmi Ölçme

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.