250 TL altı en iyi Bluetooth hoparlörler – Şubat 2020 - Page 1

Özellikle kablosuz teknolojilerde yaşanan gelişmeler ile birlikte, günlük hayatta kullandığımız kişisel ürünlerimizde büyük değişimler yaşandı. Müzik dinleme konusunda hayatımıza giren Bluetooth hoparlörler bu ürünlerin belki de en önemlilerinden biri haline geldi. Piyasada farklı fiyat aralıklarında satılan Bluetooth hoparlörler birçok özellik ile kullanıcılara sunuluyor.


Bluetooth 5.0 teknolojisi ile birlikte diğer cihazlar ile bağlantı özelliklerinde önemli gelişmeleri kullanıcılara sunan Bluetooth hoparlörler şuan birçok farklı teknoloji şirketi tarafından sunuluyor. Bluetooth 5.0 ile birlikte Bluetooth hoparlörler daha geniş kapsama alanı, aynı anda birden fazla cihaza bağlanma gibi özelliklere sahip oldu.


Peki uygun fiyatlarda satılan Bluetooth hoparlörler kullanıcıları memnun edebiliyor mu? Bu soru Bluetooth hoparlör almaya karar verenlerin en çok sorduğu sorular arasında yer alıyor. kullanıcı deneyimlerine bakarak düşük ücretlere sahip Bluetooth hoparlör modellerini kullanan kullanıcıların oldukça memnun olduklarını ve bu ürünleri tavsiye ettiklerini görebilirsiniz.


Kızıl ötesi teknolojisinin yerini alan Bluetooth teknolojisi sayesinde artık bir çok cihaz birbiri ile kolay bir şekilde bağlantı kurabiliyor ve veri paylaşımı gerçekleştirebiliyor.


Elektronik ürün kullanıcılarının vazgeçemediği bir teknoloji haline gelen Bluetooth kullanıcıların müzik dinleme konusundaki alışkanlıklarını da tamamen değiştirdi. Bluetooth sayesinde artık bu teknolojiye sahip hoparlörler ile kullanıcılar sadece ofis ve ev ortamında müzik dinlemek zorunda kalmıyor. İstedikleri her yere Bluetooth hoparlörlerini taşıyabiliyor ve telefonlarından bağlantı kurarak müzik dinleyebiliyorlar.


İyi bir Bluetooth hoparlöre sahip olmak isteyen kullanıcılar nelere dikkat etmeli? Bu soruya verilecek cevaplar kullanıcıların bir Bluetooth hoparlörden beklentilerine göre değişkenlik göstermektedir. Fakat genel olarak kaliteli bir Bluetooth hoparlör iyi bir ses kalitesine sahip olmalıdır. Bunun yanında tasarım olarak taşınabilirlik en önemli faktördür. Çünkü bu cihazları evinizin farklı köşelerinde kullanabildiğiniz gibi pikniklerde, doğa yürüyüşlerinde ve diğer sosyal aktivitelerinizde de yanınızda bulundurmak isteyebilirsiniz. Tasarıma ek olarak dayanıklılık, ses kalitesi, bağlantı seçenekleri, fiyatı, suya ve toza karşı dayanıklık, şarj süresi gibi diğer etmenlerde karar verme aşamasında oldukça önemli.


 İşte Şubat ayı güncel fiyatlara göre piyasada 250 TL altında satılan en iyi Bluetooth hoparlörler modelleri;

250 TL altı en iyi Bluetooth hoparlörler – Şubat 2020 - Page 2

Philips BT110A Pixelpop (160 - 185 TL)
Teknik Özellikler
Bluetooth profilleri A2DP, AVRCP, HFP,
Bluetooth mesafesi görüş alanı içinde 20 m
Ses girişi (3,5 mm)
USB şarj, Ses çıkış gücü (RMS) 4W,
Ses Sistemi Mono,
Pilin çalıştırma süresi 8 saat ,Pil tipi lityum (dahili),
Ürün boyutları (GxDxY) 98 x 35 x 77, mm
Ürün ağırlığı 0,15, kg

250 TL altı en iyi Bluetooth hoparlörler – Şubat 2020 - Page 3

JBL Go 2 (180 - 195 TL)
Teknik Özellikler
Ürünün Boyutu: 71.2 mm x 86 mm x 31.6 mm
Ağırlık: 184 g
Pil Şarj Süresi: 2.5 saat
Ses Çıkış Gücü: 3.0 W
Bağlantı Noktaları: Bluetooth

250 TL altı en iyi Bluetooth hoparlörler – Şubat 2020 - Page 4

Anker SoundCore Mini (230 - 249 TL)
Teknik Özellikler
Bağlantı: Bluetooth 4.0
Ses kalitesi: Stereo
Dahili Mikrofon
Şarj Süresi: 1 saate kadar
Batarya Ömrü: 15 saate kadar
Bağlantı mesafesi: 20 metre
Ürün Ağırlığı 0.22 kg

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.