Donanım

3. nesil iPad tazelendi!

4. nesil iPad'de ne gibi yenilikler var?

3. nesil iPad tazelendi!

Apple'ın dün yapılan etkinlikte tanıttığı iPad mini, 4. nesil iPad, MacBook Pro ve iMac'leri hepimiz az çok gördük sanırım. Dün sizler için yaptığımız canlı anlatıma göz atabilirsiniz. 4. nesil iPad konusunda ilk olarak salonda büyük bir hayal kırıklığı yaşandı.

Apple'ın uzun süredir söylentileri dolaşan mini iPad'i tanıtmak yerine makyaj tazelemiş bir 4. nesil iPad duyuracağı düşünüldü. Neyseki Apple iki tabletini birden tanıttı. Ancak 4. nesil iPad için gelişme diyebileceğimiz özellikler söylemek pek mümkün gözükmüyor. Retina Display ekran ile gelen yeni iPad'in 16, 32 ve 64 GB versiyonları bulunuyor.

1351014688_y.jpg

Apple'daki performans düşüşünün herkes farkındadır sanıyorum. Ayrıca etkinlikte iPad mini'yi tanıtan Phil Schiller'in iPad'i Nexus 7 ile karşılaştırması dikkat çekti. Daha önceki etkinlik ve sunumlarında Apple'ın önceki versiyonlarıyla karşılaştırma yapmasını kendisinden başka rakip görmemesi olarak değerlendirmiştik. Ancak öyle görünüyor ki Nexus 7'nin ciddi bir rakip olduğunu kabul etmiş durumda.

3. nesil iPad'in 16 GB versiyonu 379$'dan satın alınabiliyor. Dün tanıtılan yeni iPad ise 499$'dan satılacak. 7.9 inç büyüklüğe sahip iPad mini'yi de 329$'dan satın alınıyor, yani iPad 3'ten sadece 50$ daha ucuz bir fiyatla. Şimdi gözler Nexus 10 için 29 Ekim'de olacak.

Yorumlar
.X.
Bu appel anamızı boyar tekrar babamıza satar .iki degişklik yapıyor hemen yeni ipad diye iteliyor bizde yiyoruz
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.