Donanım

32 GB bellekli AMD Radeon Pro Duo tanıtıldı

AMD'nin profesyoneller için ürettiği ekran kartı AMD Radeon Pro Duo tanıtıldı. İşte AMD Radeon Pro Duo özellikleri.


AMD, profesyoneller için geliştirilen, Polaris grafik mimarisi temelli ilk çift grafik yongalı grafik kartı Radeon Pro Duo’yu duyurdu. Radeon Pro WX 7100’in yetenekleri üzerine inşa edilen Radeon Pro Duo profesyonel grafik kartı medya ve eğlence, yayın, tasarım ve üretim iş akışlarında fark yaratırken günümüz yaratıcı profesyonelleri için olan sıra dışı performans ve üstün esnekliği sağlıyor.

Radeon Pro Duo daha büyük veri setleri, karmaşık 3B modeller, yüksek çözünürlüklü videolar ve karmaşık montaj iş yükleri için 32 GB ultra hızlı GDDR5 bellekle donatıldı.

250W maksimum güçte çalışan Radeon Pro Duo, tek kartta 11.45 TFLOP’a kadar tek-kesinlik işlem performansı ve Radeon Pro WX 7100’ün iki katı geometri akışı için toplamda 72 işlem ünitesi (4608 akış işlemcisi) içeriyor. Radeon Pro Duo, profesyonellerin dört adede kadar 4K 60Hz, tek kabloda 8K 30Hz’lik tek monitör veya çift kablo ile 8K 60Hz’lik tek monitörle çalışmalarına imkan tanıyor.

Radeon Pro Duo’nun ayrık çift GPU tasarımı, profesyonellere iş yüklerini bölme ve yönetme imkanını ve uygulamalar arasında GPU kaynaklarını farklı odaklara sunarak akıcı çoklu görev işlemeyi sağlar. Profesyoneller böylece daha fazla tasarım işlemini aynı anda yapabilmeleri için yaratıcı hızlarını koruyabilir ve daha fazla işi daha hızlı yapabilirler.

Radeon Pro Duo, görevleri çoklu GPU’lar veya eklentilerin desteğiyle hızlandırarak, çoğu günümüzün popüler profesyonel uygulamasının performansını önemli şekilde artırır. Radeon Pro Duo, seçili profesyonel uygulamalarda Radeon Pro WX 7100’e ve en yakın rakip profesyonel grafik kartına kıyasla 2 kat daha yüksek performans sunar.

1493206888_amd.png

Radeon Pro Duo’nun performans ve çift GPU esnekliğinin gücü, içerisinde profesyonel VR içerik üretiminin de bulunduğu günümüz gelişmiş iş yükleri için en uygun çözümdür.

VR, günümüz stüdyolarında giderek daha da yaygınlaşan, medya ve eğlence piyasasındaki önemli bir büyüme noktasını temsil ediyor. Radeon Pro Duo profesyonel grafik kartı, iki GPU’nun gücünü her iki göz için ayrı görsel işlemek için kullanır, böylece SteamVR testi üzerinde tekli GPU çözümlerine göre %50’ye varan VR performans artışı sağlar.

Arasında Unity ve Unreal gibi pazarın önde gelen gerçek zamanlı motorları tarafından desteklenen AMD’nin LiquidVR teknolojisi de akıcı, rahat ve uyumlu VR deneyimleri sunar.

İş istasyonu form faktörlerinin zorlu gereksinimlerini karşılamak için tasarlanan Radeon Pro Duo; medya, eğlence, CAD ve mühendislik konularındaki lider profesyonel seviye yazılımlar tarafından sertifikalanmıştır.

Radeon Pro Duo’nun Mayıs ayının sonunda pazara sunulması bekleniyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.