Donanım

4 inçlik yeni iPhone tanıtılabilir

Küçük ekranlı telefon seven kullanıcılar için Apple'ın 4 inçlik yeni bir model üzerinde çalıştığı söylentileri ortaya çıktı.

4 inçlik yeni iPhone tanıtılabilir

Çıkışının üzerinden 2 yıldan daha fazla süre geçmesine rağmen halen daha en çok satan modellerden biri olan iPhone 5S'in özellikle küçük ekranlı telefon seven kullanıcılar tarafından halen daha ilgi gördüğü biliniyor. Bunun üzerine Apple'ın 4 inç ekran boyutunda yeni modeller çıkaracağı oldukça konuşulmuştu ve en son ortaya atılan iddia iPhone 6C modelinin tanıtılacağı ve bu modelin 4 inç ekran boyutunda olacağı söylenmişti.

Bu kez Çinli MyDrivers'ın paylaştığı bilgilere göre Apple iPhone 5e adını vereceği yeni bir model üzerinde çalışıyor. Cihazın adındaki e harfinin "enhanced" yani "gelişmiş" anlamı taşıdığı ifade ediliyor. Böylelikle Apple yüksek performansı küçük boyutlarda kullanıcıya ulaştırmış olacak. 

1452527695_iphone-5e.jpg

iPhone 5e'de Apple A8 yonga setine, 1GB RAM'e ve parmak izi okuyucuya yer verilmesine kesin gözüyle bakılıyor ancak yeni modelde 3D Touch teknolojisinin bulunmayacağı yönünde bilgiler ortaya atılıyor.

MyDrivers'a göre Apple iPhone 5e modelini 2016'nın 3.çeyreğinde düzenleyeceği Apple etkinliğinde iPhone 7 ile beraber tanıtacak. Böylelikle iPhone'da C serisinin devamının gelmeyeceğini düşünülüyor. Öte yandan bu sızdırmalar asılsız çıkabilir ve Apple farklı bir cihaz planıyla yoluna devam edebilir.
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.