Donanım

46.000 TL'lik Zeiss ZX1 büyük talep gördü!

Android destekli kamera Zeiss ZX1 ön sipariş taleplerinde yükselişe geçti.


İki yıl önce Eylül ayında ilk tanıtımı yapılan Zeiss ZX1' in 2019'un sonlarına doğru satışa çıkması bekleniyordu. Ancak tanıtımın ardından bugüne kadar kamerayla ilgili yeni bir gelişme yaşanmamıştı.

6000 $ fiyatıyla ön siparişte büyük talep gördü!

Zeiss ZX1'in geçtiğimiz günlerde B&H'da ön siparişe açıldı. Ancak yoğun talebin ardından cihazın stokları hızlı bir şekilde tükendi.

Android destekli olan kameranın tasarımından ve özelliklerinden bahsedecek olursak; ilk olarak sadelikten yana olanlara hitap edecek şekilde tasarlanmış olduğunu söyleyebiliriz.

ZX1, 4K video kaydının yanı sıra yüksek çözünürlüklü fotoğraf çekimi sağlayan tam çerçeve 37,4 MP' lik bir sensöre de sahip. 3 fps' e kadar çekime izin veren sensör, uçtan uca keskinlik ve aydınlatma sağlamak için mükemmel şekilde uyarlanmış olan Distagon 35mm F2 lens kullanıyor.

512 GB hafızaya sahip olan ZX1'de, wi-fi ve bluetooth özellikleri de mevcut. Çekim sırasında fotoğraflarınızı inceleyebileceğiniz büyük bir arka ekranı olan ZX1, HD ekran çözünürlüğünde ve 338 ppi piksel derinliğine sahip ekranıyla da dikkatleri üzerine çekiyor.

Hali hazırda ürünün satış fiyatı ise yurt dışında 6000 dolar. Bu günlük kur ile yaklaşık olarak 46.000 TL'ye denk düşüyor. 

Bu cihaz eğer ülkemize gelirse vergilerle birlikte 70.000 TL gibi bir fiyata satılması bizler için sürpriz olmaz.

Yorumlar
EY
Sudan ucuz ..
Cevapla
X Artık Biliniyor
Hamdolsun, alırız.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.