Donanım

5. Nesil iPad mi geliyor?

iPad'ler yenileniyor

5. Nesil iPad mi geliyor?

Geçtiğimiz yaz aylarında Apple'ın düzenlediği bir etkinlikle iPad mini ve 4.nesil iPad tanıtılmıştı. Apple iPad mini için yeni bir seri oluşturulacağı söylentileri son zamanlarda artmıştı. iPad mini'nin Retina Display ekranla gelmemesi, iPad mini 2 için söylentileri destekler nitelikteydi.

Son zamanlarda yeni bir iPad'den daha bahsediliyor. Ancak bu iPad mini değil, 5. nesil iPad. Henüz iPad'in boyutları konusunda bilgi olmasa da daha ince ve daha iyi ekran beklentileri kullanıcıları heyecanlandırmaya yetiyor.

1356348734_ipad4-2-jpg.jpg

Apple'ın iPad'leri büyültmeye devam edeceği düşünülüyor. iPad 5 için 9.7 inç ekranda Retina Display üzerinde çalışıldığı da kesin olmayan bilgiler arasında. iPad mini 2 ile 5.nesil iPad'in birlikte gelmesi bekleniyor. Yeni 7.9 inçlik  iPad mini için de 162ppi'den fazlası bekleniyor. İşlemci hızının artırılması güzel bir gelişme olacaktır.

Apple kullanıcıları için genel olarak para söz konusu olmuyor. Ancak Apple bu konuda iPad mini ile eski politikasını bozdu. Apple hayran kitlesinin asıl istediği en iyiyi herhangi bir paraya almak oluyor. Aynı doğrultuda iPad mini'den de en iyisinin küçük boyutlusu olarak beklenen cihazın bazı teknolojileri içermemesi kullanıcılardan tepki almasına neden oldu.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.