Windows 10, yepyeni web tarayıcı Edge ile çok daha yüksek performans ve eklenti desteği vaad ediyor. Başlat menüsü yeniden tasarlanarak geri dönüyor. Sistemin simge ve ikonları yenileniyor. Bildirimlerinizi görebileceğiniz yeni bildirm merkezi geliyor. Sistem, yeni yerleşik uygulamalarla geliyor. Ayrıca Windows 10, daha yüksek performansla çalışıyor ve donanım sürücüleriniz otomatik yükleniyor.

Windows Phone'dan tanıdığımız Cortana, her ne kadar henüz Türkçe'yi desteklemese de, bilgisayarınızdaki sesli asistanınız olacak. Umarız Cortana yakında, Türkçe'yi de öğrenir.

Yeni evrensel mağaza ile, uygulamalarımız Windows 10'lu telefon tablet ve bilgisayarlarımızla senkorize halde çalışacaklar. Microsoft'un bir diğer projesi ise, Android ve iOS uygulamalarının çok kolay bir şekilde Windows uygulamasına dönüştürülebilecek olması. Bu sayede mağazadaki uygulama eksikliği kolayca kapanacak.

Xbox uygulamasıyla, profilinizi görebilir, kaydettiğiniz videolara bakabilir, yeni video kaydedebilir ve Xbox One ekranınızı PC'ye yansıtabilirsiniz.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.