Donanım

Acer Aspire R13 serisi satışa başlıyor

Modunuza göre 6 farklı şekle dönüşen Acer Aspire R 13 teknoloji tutkunlarının karşısına çıkıyor.

Acer Aspire R13 serisi satışa başlıyor

Daha önce sizlere tanıttıpımız yeni Acer Aspire R13 Serisi laptop Türkiye’de satışa başlıyıor. Ekranı 180 derece döndüren ve altı farklı kullanıcı modunda kullanılabilmesini sağlayan Acer’ın Ezel Aero hingeTM desteğine sahip olan R13 serisi dizüstü bilgisayarlar, geleneksel dizüstü bilgisayar tasarımından vazgeçmek istemeyen, fakat daha fazla seçenek ve esneklik isteyen kullanıcılar için tasarlandı.

Akıllı Tasarım ve Kullanım Modları

1 inçten az inceliği ve yalnızca 1.5 kg olan ağırlığıyla, Aspire R13 Serisi laptopın hem esneklik hem de denge sağlayan döner destek ve çift dönüşlü desteği bulunan ekranı öne çıkan en önemli özelliği olarak göze çarpıyor. 13.3 inç ekranı yanlardan Acer’ın Ezel Aero hingeTM desteğine takılmıştır, böylece ekranın 180 derece dönmesini ve altı farklı şekilde kullanılabilmesini sağlanmaktadır. Çeşitli modlar arasında hızlı ve kolay dönüşüm, geleneksel bir çift taraflı dizüstü bilgisayara bir tablet pratikliği ve verimliliği kazandırır. Acer’ın patentli çift dönüş sistem desteği dokunmatik navigasyon kullanılırken ekranı sabit ve yerinde tutar.

Acer Aspire R 13 serisi 6 farklı kullanım modu bulunmaktadır:

Dizüstü bilgisayar modu - maksimum verimlilik için hassas ve geniş bir klavyeye sunar.

1411193845_r13front.jpg

Ezel modu - rahat okuma ve internette gezinme için ekranı yakınlaştırır.

1411193889_1aspirer13productshot2base1aiso.jpg

Stand modu - akış diyagramı çizme, not alma, başkalarıyla beyin fırtınası yapma veya bir sanat çalışmasını düzenlemeyi kolaylaştırır. Stant çizim ve diğer dokunmatik ekran etkileşimleri için yeterince dayanıklıdır,

1411194026_5aspirer13sceneshot224v2.jpg

Tablet modu - R 13'ün internette gezinme, oyun oynama veya video izlemek için kullanılabilmesini sağlar. Ekran çerçeveye mükemmel bir şekilde oturur, böylece dengede olur ve tutulması kolaylaşır.

1411193910_2aspirer13productshot2base2argb.jpg

V modu(^) - uçaklardaki koltuk arkası tepsileri gibi sınırlı alanlarda en ideal konumdur.

1411193999_4aspirer13productshot2einspiegelung2base4brgb.jpg

Ekran modu - fotoğraf ve video görüntülemek veya başkalarıyla oyun oynamak için idealdir.

 1411194041_3aspirer13productshot2base6brgb.jpg

Daha üstün Performans

Tüm R 13 Serisi modellerde yüksek çözünürlük (FHD) (1920 x 1080) veya süper yüksek çözünürlüklü (WQHD) (2560 x 1440) olarak temin edilebilir ve fotoğraflar, videolar, oyunlar ve sunumlar çarpıcı biçimde canlı ve detaylı; metinler ise keskin ve kristal netliğindedir. FHD ekranlı modeller aynı zamanda geniş görüntüleme açıları sağlayan ve film, fotoğraf veya iş sunumlarını ideal hale getiren IPS teknolojisini barındırırken, WQHD modelleri daha az güç kullanımıyla daha fazlaışık iletimi kazandıran IGZO teknolojisini içerir.

Ek olarak, parmak izi önleme teknolojisi lekelerin ortadan kaldırılmasına yardımcı olur ve ekranların daha kolay temizlenmesini sağlarken, yansıma önleme teknolojisi yansımaların yaklaşık yüzde 90'ını yok eder ve ekran kontrastını geliştirir. Dahili bir ışık sensörü ekrandaki görüntüleri iyileştirmek için ekran parlaklığını otomatik olarak ayarlar ve odadaki ışıklandırmaya bağlı olarak görüşü ve okumayı kolaylaştırır.

Dayanıklılık ve sağlamlık için, dokunmatik ekran ve dış kapak ince fakat güçlü bir Gorilla® Glass 3 cam ile kaplıdır, böylece hem güçlü hem de şıktır.

Daha fazla yaratıcılık

R13 Serisi çizim, yaratıcılık ve ortak çalışma için opsiyonel Acer Active ile birlikte de kullanılabilir. Kalem 256 düzeylik bir basıncıdestekler, aynı zamanda bir fare olarak kullanılabilir ve ekrana elle yapılan baskıyı yok sayarak parmak ve/veya kalem girişlerini istem dışıetkilemez. Kalem, iş veya oyun deneyimi için not alma, boyama ve düzenleme gibi birçok yenilikçi uygulamaya sahip Acer’ın özel kalem etkinleştiren yazılımı Hover Access ile birlikte çalışır. Kalem ve yazılım R13'ün kullanımını pratik, eğlenceli ve verimli bir hale getirir. Hover Access tüm modellerde ön yüklüdür.

Daha Güçlü Teknoloji

Yenilikçi özelliklerine ek olarak, R13 Serisi çeşitli çalışma ve eğlence kullanımları için hızlı ve hassas olmalarını sağlayan güçlü teknolojilere sahiptir. Maksimum performans için, modeller Intel Core i5 veya i7 işlemciler, 1TB'a kadar RAID-0 yapılandırmasında Katı Hal Sürücüleri ve 8GB'a kadar bellek sunmaktadır. Sinematik surround ses için Dolby Digital Plus Home Theatre dahil olmak üzere önde gelen ses özellikleri , Acer Purified Voice ve çift dizi mikrofon donanımı ile ses tanıma ve ses işleme yazılımına sahiptir. Web kamerası/görüntülü sohbetler, konferans bağlantısı, VoIP çağrıları ve sesli komutların her zaman kristal netliğinde olmasını garanti eder. Soğuk ve sessiz bir biçimde çalışması amacıyla, Aspire R 13 konforlu ve gürültüsüz kullanım için gelişmiş bir ikili hava giriş sistemine de sahiptir.

Fiyatlandırma ve Temin Edilebilirlik

Acer R 13 Serisi Ekim ayından itibaren 2499TL tavsiye edilen son kullanıcı fiyatı ile temin edilebilecektir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.