Donanım

Acer Haswell Ultrabook özellikler- İnceleme

Haswell serisinden Acer modeline yakından bakın


Aslında Intel’in Haswell işlemcili cihazları yayınlamada biraz geç kaldığı düşünülüyor. Intel’in yeni işlemci serisiyle gelen 4 temel model bulunuyor. Bunlardan biri de Acer Haswell Ultrabook. TDP’lerdekine oranla Intel’in bu konuda daha başarılı olacağı düşünülüyor. Haswell serisinin hız olarak en iyilerden olması bekleniyor.

Haswell işlemciler masa üstü bilgisayarlarda çok farklı hissettirmezken, taşınabilir bilgisayarlarda gözle görülür derecede batarya tasarrufu sağlayabiliyor. Farklı olan özelliklerine değinecek olursak, S4 uykusundan 3 saniyede uyanıyor.

1370877699_dsc0632678x452.jpg

7 gün sabit kalabiliyor. 9 saat batarya ömrüyle taşınabilir bilgisayarlarda çığır açan bir teknoloji sunuyor. 6 saat HD Video izleme imkanı sunarken, Anti virüs programlarıyla geliyor. Bağlantı özellikleri 2x2 802.11n minimum ve Intel WiDi desteğiyle geliyor. Ses kontrolü, dokunmatik ekrani 23mm incelik 14” ekran ve 16 GB dahili hafıza diğer özellikleri arasında bulunuyor.

Haswell bildiğiniz gibi en büyük rolü bataryada oynuyor. Bilgisayarların bataryalarının 3saat civarından 9 saate çıkması önemli bir gelişme olarak görülebilir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.