Acer yeni Predator Helios dizüstü bilgisayarları tanıttı!

Acer'ın Predator Helios 300 modeli, orta seviye oyuncu dizüstü bilgisayarlarında çıtayı yükseltirken, Predator Helios 700 dizüstü bilgisayarı ise gelişmiş soğutma performansı ile dikkat çekiyor. Detaylar haberimizde.

Acer yeni Predator Helios dizüstü bilgisayarları tanıttı!

Tayvan merkezli bir bilgisayar ve donanım üreticisi Acer, ABD'de gerçekleştirdiği etkinlikte yeni oyuncu ürünlerini tanıttı. Bunlar arasında dizüstü bilgisayarlar olduğu gibi masaüstü bilgisayar, monitör, kulaklık, klavye, fare ve hatta sırt çantası bile bulunuyordu. Fakat en büyük ilgiyi Predator Helios 700 ve Predator Helios 300 ürünleri gördü.

Acer, yeni Predator Helios dizüstü bilgisayarları tanıttı!

Tayvan merkezli şirket Acer, New York’ta düzenlediği next@Acer global basın konferansında iki yeni Predator Helios oyuncu dizüstü bilgisayarı modeli tanıttı.

Windows 10 işletim sistemli dizüstü bilgisayarlar oyuncuları rakiplerinin önüne taşıyacak yeni teknolojiler ve tasarım özellikleri ile adeta kullanıcıları büyülüyor. Fakat bu ürünlerin içinde en büyük ilgiyi Predator Helios 700 ve Predator Helios 300 ürünlerinin gördüğünü söyleyebiliriz.

 
 

Predator Helios 700 fiyatı ve özellikleri

Acer'ın yeni Predator Helios 700 modelinden bahsedecek olursak; öne doğru kayabilen benzersiz HyperDrift klavye yer alıyor. Bu klavye, dizüstü bilgisayarın üst kısmına doğrudan hava akımının artmasını sağlayarak oyunculara güçlü bileşenlerin potansiyelini sonuna kadar zorlama imkanı sunuyor. Cihazın termal sisteminin bir parçası olan HyperDrift klavye, iki adet 3D fan, beş adet ısı borusu, bir buhar bölmesi ve Acer’in soğutma teknolojisinden meydana geliyor.

Klavye öne kaydırıldığında üstte ve ekranın altında iki adet ek hava girişi açılıyor. Cam paneli üzerinden dizüstü bilgisayarın ısı borularını da görülebiliyor. Öne doğru kayan klavye daha yakına geldiği için oyuncular, 17 inç ekrana daha uygun bir mesafeden bakabiliyor. 

Windows 10 işletim sistemli ve her tuşunda ayrı RGB aydınlatma bulunan dizüstü bilgisayarda, oyun içinde yapılan hareketler klavyenin aydınlatmasına yansıyor.

Yeni 9. Nesil Intel Core i9 işlemcilerle gelen ürün, NVIDIA GeForce RTX 2080 veya 2070 GPU ve 64 GB’a kadar DDR4 bellek taşıyor. 3 ms tepki süresine sahip 17 inç 144 Hz FHD IPS ekranı olan Helios 700’de, 5 adet hoparlör ve bir subwoofer’dan oluşan ses sistemi de bulunuyor.

Etkinlikte verilen bilgiye göre Predator Helios 700 oyuncu dizüstü bilgisayarı, Nisan ayında Kuzey Amerika’da 2699 dolardan, Temmuz ayında EMEA (Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) bölgesinde 2699 Euro’dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

 

Predator Helios 300 fiyatı ve özellikleri

Oldukça rağbet gören modeller arasında yer alan Predator Helios 300, sunduğu özellikleri ve geliştirilen tasarımıyla şimdi çok daha iyi hale gelmiş görünüyor. Oyuncular 9. Nesil Intel Core i7 modellerine kadar işlemci seçenekleri ve Max-Q tasarımlı NVIDIA GeForce RTX 2070 GPU ile üst düzey performansın tadını çıkaracak, Turbo tuşu ile de tek dokunuşla hız aşırtma yapabilecek.

Killer DoubleShot™ Pro ise hızlı ve kesintisiz ağ bağlantısı sunacak. 32 GB’a kadar DDR4 2666 MHz bellek ve RAID 0 olarak çalışan iki adede kadar PCIe NVMe SSD ile günümüzün AAA oyunlarını denemek isteyen oyun tutkunlarının beklentileri karşılayacağı düşünülüyor.

Predator Helios 300'ün en çok dikkat çeken özelliği ise yeni görünümü. Metal kasa şimdi diğer Predator dizüstü bilgisayarlarda bulunan deniz mavisi hatlara klavye aydınlatmasına sahip. İnce çerçeveli ekran ve modern Predator yazı tipine sahip yeni klavye tasarımı, cihaza havalı ve iddialı bir görünüm sağlamış görünüyor.

Kendi sınıfı içinde 144 Hz ekrana ilk kez yer veren modellerden biri olan yeni Helios 300, 15,6 inç veya 17,3 inç seçeneklerine sahip. Cihazın ince çerçeveli ve parlak Full HD IPS1 ekranı, 3 ms tepki süresiyle görüntü yırtılması yaşanmayan, kusursuz bir oyun deneyimi sunuyor. Helios 300'ün fiyatının 1199 Dolar gibi bir fiyat etiketi ile satışa sunulacağı belirtildi.