Acer’ın Yeni Swift 7'si dünyanın 1 cm'den ince ilk dizüstü bilgisayarı!

Swift 7 yalnızca 0.39 inç (9.98 mm) yüksekliği ve 2.48 pound (1.1 kg) ağırlığıyla son derece taşınabilirdir ve 9 saate kadar pil ömrü sunar.

Acer’ın Yeni Swift 7'si dünyanın 1 cm'den ince ilk dizüstü bilgisayarı!

Acer bugün IFA Berlin'deki global basın konferansında yeni Swift serisi ultra ince ve hafif dizüstü bilgisayarlarını tanıttı. Swift 7, Swift 5, Swift 3 ve Swift 1 adlarıyla dört seriden oluşan bu yeni ultra ince modeller Windows 10 ile çalışır ve her bütçeye ve hayat tarzına uygun seçeneklere sahiptir.

Acer IT Ürünleri İş Birimi, Tüketici Dizüstü Bilgisayarları Genel Müdürü Jerry Hou şunları söyledi: “Herkese uygun modelleriyle tümüyle ultra ince bir dizüstü bilgisayar serisi olan yeni Swift serisini tanıtmaktan heyecan duyuyoruz. Bir santimetreden daha ince alüminyum kasasıyla çok önemli bir konuma sahip olan Swift 7, tüm gün verimlilik için performans ve dayanıklılıktan ödün vermemektedir.”

Intel Mobil Müşteri Platformları Genel Müdürü ve Client Computing Group Başkan Yardımcısı Chris Walker ise şöyle konuştu: “Yeni 7. Nesil Intel Core işlemciler performans ve verimlilik için çıtayı yükselterek aynı zamanda son derece ince ve hafif olan tasarımları mümkün kılmıştır. Intel ve Acer’ın güçlü işbirliği şık tasarımının yanında harika performans sunan yeni Swift serisi ile kendini tümüyle ortaya çıkarmıştır.” 

Microsoft’un Global OEM Pazarlama Başkan Yardımcısı Peter Han: “Acer’ın yeni Swift serisi dizüstü bilgisayarları Windows 10 sistemli bir bilgisayar talep eden müşterilere en çok ihtiyaç duydukları özellikleri karşılayan çok çeşitli seçenekler sunuyor. İster yüksek kaliteli, performans odaklı bir makine, ister sağlam yapılı değer fiyatlı veya ikisinin arasında bir makine olsun, Swift dizüstü bilgisayarları eğlence veya verimliliği en üst seviyeye çıkarmak için Windows 10 özelliklerini hayata geçirmek için tasarlandılar” diye konuştu.

Acer Swift 7 Ultra İncelikte Tüm Gün Pil Ömrü

Swift 7 yalnızca 2.48 pound (1.1 kg) ağırlığı ve yalnızca 0.39 inç (9.98 mm) kalınlığıyla dünyanın 1 cm'den ince olan ilk dizüstü bilgisayarıdır. Siyah ve altın rengi tonlarındaki tasarımı dayanıklı, tümüyle alüminyum tek parça gövdesine zarafet katarken, güçlü Corning Gorilla Glass mikro çerçeveli 13.3 inç Full HD IPS ekranına üstün bir çizilme direnci sağlar. 9 saate kadar pil ömrüyle hareket halinde olanlar için mükemmel bir dizüstü bilgisayardır.

Küçük ve hızlı olan bu cihaz, 7. Nesil Intel Core i5 işlemci, hızlı 256GB SSD ve 8GB'a kadar bellek ile üstün bir performans sunar.  En son kablosuz teknolojisi (MU-MIMO ile 2x2 802.11ac) güvenilir ve üç kata kadar daha hızlı bağlantılar sağlarken, hızlı veri aktarımı, harici bir ekrana bağlanma ve bilgisayarın şarj edilmesi için iki USB 3.1 Type-C bağlantı noktası eklenmiştir. HDR (Yüksek Dinamik Aralıklı) görüntüleme desteğine sahip bir HD web kamerası net, parlak ve detaylı görseller sunar.

Swift 5 Yüksek Kalite ve hafiflik!

Yalnızca 0.57 inç (14.58 mm) kalınlığı ve 3 pound (1.36 kg) ağırlığıyla Swift 5, 14 inç Full HD IPS bir ekranı 13 inç bir çerçeveye sığdırmayı başararak üst düzey taşınabilirlik ve kullanışlılığa sahiptir. Altın rengi işlemeyle İnci Beyazı veya gümüş rengi işlemeyle Obsidyen Siyahı renklerinde temin edilebilen cihazlar fırçalanmış metal yüzey ve elmas kesim vurgularıyla etkileyici bir görünüme sahiptir.

7. Nesil Intel Core işlemcilerle birlikte hızlı SSD'ler (256 veya 512 SATA veya PCIe), 8GB'a kadar bellek ve en son kablosuz bağlantı teknolojisi küçük bir pakette büyük sonuçlar vermiştir. Bu güçlü özellikler 13 saatlik3 pil ömrü, arkadan aydınlatmalı bir klavye, iki taraflı bir USB 3.1 Type-C bağlantı noktası, dokunmatik ekran ve parmak izi okuyucu seçenekleriyle tamamlanır. 

Swift 3 Uygun fiyata ihtiyacınız olan tüm özellikler!

Yalnızca 0.7 inç (17.95 mm) kalınlığında ve 3.3 pound (1.5 kg) ağırlığında olan Swift 3’ün ince ve hafif tasarımı dayanıklı bir fırçalanmış alüminyum kasa barındırmaktadır. Mükemmel verimlilik, mobilite ve güvenlik için 12 saate kadar pil ömrü ve birçok vazgeçilmez özelliğe sahiptir.

Swift 3 modelleri 6. veya 7. nesil Intel Core işlemciler, 14 inç HD veya Full HD IPS parlama yapmayan ekranlar, hızlı 512GB SSD'ler, 8GB'a kadar bellek ve hızlı ve güvenilir internet bağlantısı için 2x2 MU-MIMO 802.11ac kablosuz teknolojileriyle birlikte gelirler.

Mutlaka bulunması gereken diğer özellikler arasında USB 3.1 Type-C bağlantı noktası (hızlı veri aktarımları, harici bir ekrana bağlantı ve dizüstü bilgisayarın şarj edilmesi için) ve Yüksek Dinamik Aralıklı görüntüleme özelliğine sahip bir HD web kamerası bulunmaktadır. Son olarak, opsiyonel arkadan aydınlatmalı klavye geniş bir 72mm ölçüsünde touchpad ile ekranda gezinme ve hareket için fazlasıyla yer sunar.

Dahili bir parmak izi tarayıcısı avuç dayanağının sağ üst köşesinde yer alır ve gelişmiş güvenlik için Windows Hello ile bağlantılı olarak çalışır. Parmak izinin taranmasından masaüstüne erişilmesi arasında bir saniyeden az bir süre geçer . Aynı zamanda belirli kişileri tanıyarak onaylanan kişilerin hareketleriyle bağlantı kurar, uygunsuz davranışlardan caydırır ve hileli hareketlerin önlenmesine yardımcı olur.

1472715194_1472642889swift705.jpg

Swift 1 Hafif ve Bütçe Dostu 

Öğrenciler ve bütçesi kısıtlı olan için hem kendi hem de fiyatı hafif olan Swift 1 son derece kolay taşınabilir bir cihazdır ve müthiş bir değer katar. Yalnızca 0.7 inç kalınlığı ve (17.9 mm) 3.5 pound (1.6 kg) ağırlığıyla, parmak izlerini ve çizikleri minimuma indiren fırçalanmış metal benzeri bir kapağa sahiptir. Güç butonu ve touchpadin etrafındaki elmas biçimi kesimli kenarlar şık bir görünüm sağlar. 12 saate3 kadar pil ömrüyle bir öğrencinin okuldaki tüm günü boyunca ve fazladan birkaç saatle gece çalışması veya internette gezinmesi kadar dayanabilir. Swift 1, 14 inç HD ekrana, Intel Pentium veya Celeron işlemcilere, 4GB belleğe ve 32GB, 64GB veya 128GB of eMMC depolama alanına sahiptir.

Fiyatlandırma ve Temin Edilebilirlik

Acer Swift 7 Kuzey Amerika'da Ekim ayından itibaren 999 $'dan, EMEA'da Ekim ayından itibaren 1,299 €'dan ve Çin'de Eylül ayından itibaren 6,999 ¥'den başlayan fiyatlarla temin edilebilecektir.

Acer Swift 5 Kuzey Amerika'da Kasım ayından itibaren 749 $'dan, EMEA'da Kasım ayından itibaren 749 €'dan ve Çin'de Ekim ayından itibaren 5,999 ¥'den başlayan fiyatlarla temin edilebilecektir.

Acer Swift 3 Kuzey Amerika'da Ekim ayından itibaren 499 $'dan, EMEA'da Ekim ayından itibaren 499 €'dan ve Çin'de Eylül ayından itibaren 4,999 ¥'den başlayan fiyatlarla temin edilebilecektir.

Acer Swift 1 Kuzey Amerika'da Kasım ayından itibaren 249 $'dan, ve EMEA'da Ekim ayından itibaren 349 €'dan başlayan fiyatlarla temin edilebilecektir.