Adobe müjdeyi verdi! Ücretsiz kullanım geliyor

Yaygın olarak kullanılan photoshop uygulaması kullanıcılarına iyi haberi verdi. İşte tüm detaylar.

Adobe müjdeyi verdi! Ücretsiz kullanım geliyor

Adobe grafik tasarımcılardan tutun günlük hayatta dahi herkesin kullandığı popüler bir photoshop uygulaması olarak ön plana çıkmasıyla biliniyor. Bu kapsamda kullanıcıların endişelendiği bir konu vardı.

Adobe Baş Ürün Sorumlusu Scott Belsky, Bloomberg ile yaptığı röportajda endişeli Figma kullanıcılarına iyi haberi verdi. Belsky, çevrimiçi ortak tasarım platformunun satın alınmasının fiyatlandırma modelini ve kullanım kolaylığını değiştirmeyeceğine dair güvence verdi.

Adobe müjdeyi verdi! Ücretsiz kullanım geliyor

Adobe müjdeyi verdi! Ücretsiz kullanım geliyor - Resim : 1

Hatırlarsanız Adobe, Eylül ortasında Figma'yı yaklaşık 20 milyar dolar nakit ve hisse karşılığında satın aldığını duyurdu. Kullanıcılar, Adobe'nin programlarının oldukça pahalı olduğunu belirterek, birleşmeyle ilgili endişelerini anlaşılır bir şekilde dile getirdiler.

Belsky, röportajda Figma'nın ücretsiz olarak sunulan temel bir katmana sahip bir "freemium" teklifi olarak kalacağını söyledi. Figma kurucu ortağı Dylan Field, Adobe'nin herhangi bir fiyat artışı planlamadığını ve platformun eğitim için ücretsiz kalacağını da sözlerine ekledi. Adobe, elbette yazılım portföyündeki özelliklerin yanı sıra yazı tipi ve stok görüntü kitaplığı dahil olmak üzere platform için planlanmış değişikliklere sahip.

Belsky'ye göre, Adobe'nin sunduğu herhangi bir güncelleme engel olmayacak ve platformun arayüzünde gezinmeyi zorlaştırmayacak. Figma'yı işbirlikleri için kullananlar için belki de en önemlisi, ek ücret ödemeden dosya paylaşımına izin vermeye devam edecek. Yani kullanıcıların aynı belge üzerinde çalışmak için Creative Cloud aboneliği almasına gerek kalmayacak.

Adobe'nin program paketi de satın alma nedeniyle değişikliğe uğrayacak. Şirket, Figma'nın ortak özelliklerini benimsemeyi planlıyor ve programları için çok kullanıcılı web platformları oluşturabilir.