AirPods Pro 2 yeni versiyonu ile çok ama çok şaşırtacak!

Apple markasının yaklaşan AirPods 2 kablosuz kulaklık modeli hakkında önemli bir iddia ortaya atıldı. Bilgilere göre AirPods Pro 2 şarj bağlantısı kısmında büyük bir değişiklik getirecek.

AirPods Pro 2 yeni versiyonu ile çok ama çok şaşırtacak!

Apple'ın bu yıl iPhone 15 serisinde şarj bağlantı noktasında büyük bir değişikliğe gideceğini hepimiz biliyoruz. Ancak bu gelişme yalnızca iPhone serisi için değil aynı zamanda bir sonraki AirPods versiyonu için de gelebilir. Kuo ismiyle bilinen ünlü bir sızıntıcı bu konu hakkında ortaya önemli bir iddia attı. Detaylara bakalım.

Yeni AirPods Pro 2, USB-C bağlantı noktası ile gelebilir!

Kuo, son yaptığı paylaşımda bu yıl tanıtılması beklenen yeni AirPods Pro 2 varyantının USB-C bağlantı noktası ile geleceğini öne sürdü. Geçtiğimiz yıl çıkan AirPods Pro 2 modelinde bu bağlantı noktasının olmadığını hatırlayalım.

Böylelikle yeni AirPods Pro 2, daha hızlı şarj olma yeteneğine sahip olacak. Apple ekosisteminin USB-C bağlantı noktasına olan entegrasyonunun, yalnızca iPhone modelleri için geçerli olmayacağı diğer Apple ürünlerini de kapsayacağı bu gelişme ile anlaşılmış oldu.

AirPods Pro 2
AirPods Pro 2 yeni varyantı ile USB-C bağlantısını getirebilir.

Buna ek olarak Kuo, standart AirPods modelleri hakkında da bir yorumda bulundu. "Apple'ın şu anda AirPods 2 ve 3'ün USB-C sürümleri için bir planı yok gibi görünüyor" ifadesinde bulundu.

Apple'ın en azından bir ses ürününde USB-C bağlantı noktasını benimsemesi endüstride oldukça olumlu karşılandı. AirPods Pro 2 USB-C varyantının sonbahar veya yaz aylarında piyasaya sürülmesi beklendiği de bilgiler arasında. Bakalım gelişmeler nasıl ilerleyecek.