AirTies ile artık videolar kesintisiz izlenecek

AirTies Microsoft Smooth Streamıng teknolojisini ürünlerine entegre etti.

AirTies ile artık videolar kesintisiz izlenecek

AirTies, internet üzerinden video aktarımında mükemmel görüntü kalitesi için önemli bir adım daha attı. Microsoft Smooth Streaming Teknolojisini Over the Top (OTT)  ve Hibrid Dijital Set Top Box ürünlerine entegre eden AirTies,  internet üzerinden yayınlanan videoların yüksek kalitede ve kesintisiz olarak görüntülenmesini sağlıyor.

Microsoft tarafından geliştirilen Smooth Streaming teknolojisi, internet tabanlı videoların akış hızının kullanıcıların bant genişliğine göre ayarlanmasını sağlıyor.   Bu teknolojide medya dosyaları parçalara ayrılarak iletilmesine karşın parçaların HD kalitesi korunur ve yayın herhangi bir kesintiye uğramaz.

1357636357_airties-7200-stb-tivibu.jpg

AirTies’ın bu teknolojiyi taşıyan set top box cihazlarıyla Internet üzerinden video (OTT) servisi sağlayıcıları, abonelerine kesintisiz ve yüksek kalitede canlı yayın izleyebilme imkanı sunarken, hoş olmayan görüntü deformasyonlarının da önüne geçebilecekler. Bunun için OTT servis sağlayıcıların IIS Medya Sunucuları veya Windows Azure Medya Sunucularını kullanmaları yeterli… Microsoft Smooth Streaming canlı yayının yanı sıra isteğe bağlı video (on demand) içeriği için de kullanılabiliyor.

Günümüz tüketicilerinin daha fazla internet video içeriğine ulaşmak istediğini ve bu eğilimin katlanarak büyümeye devam ettiğini belirten AirTies Teknolojiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Metin İsmail Taşkın, bu durumun, HD video ve kesintisiz video akışına talebi artırdığını ifade etti.  Taşkın, şöyle devam etti: “Microsoft Smooth Streaming teknolojisi entegre AirTies set top box’lar ile operatör müşterilerimizin, abonelerine sundukları video içeriklerini HD kalitesinde internet üzerinden direk televizyona ulaştırabilecekler.”

Smooth Streaming AirTies’ın Air7200, Air7210 ve Air7310 set top box modellerinde bulunuyor.