Donanım

Akıllı gözlük Google Glass yok sattı!

Google'ın akıllı gözlüğü Google Glass, satışa çıktığı gün tükendi.

Akıllı gözlük Google Glass yok sattı!

Tanıtıldığı dönemde devrim yapan ve büyük yankı uyandıran Google’ın akıllı gözlüğü Google Glass, geçtiğimiz günlerde satışa sunuldu. Akıllı gözlük ABD’de satışa çıktığı ilk gün 1500 dolar fiyat etiketine rağmen büyük ilgi gördü ve beyaz versiyonu hemen, siyah versiyonu ise bir gün içinde tükendi.

Gözlük beyaz, siyah, turuncu, gri ve mavi olmak üzere 5 renk seçeneği ile satışa sunuldu. İlk aşamada Android 4.0 Ice Cream Sandwich ile tanıtılan Google Glass, şimdi Android 4.4 KitKat ile çalışıyor. Yeni yazılımlar birlikte daha uzun pil süresine kavuşan akıllı gözlüğün ilerleyen dönemlerde daha çok üretilerek dünya genelinde satışa sunulması bekleniyor.

1397741157_glass.jpg

Teknik özelliklerine bakacak olursak Google Glass; Cortex-A9 mimarili ve 45nm fabrikasyon sürecinde oluşturulan çift çekirdekli TI OMAP4430 işlemci, PowerVR SGX540 grafik birimi, 1GB RAM, 5MP çözünürlüklü kamera ile HD video kaydı, 2,5 metreden 63,5 cm genişliğinde HD formatında görüntüye eşdeğer sunulan ekran çözünürlüğü, 16GB dahili bellek, Wi-Fi (802.11b/g), Bluetooth, micro USB girişi gibi özelliklere sahip.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.