Akıllı telefon ve saat bir arada: LG sıra dışı bir cihaz üzerinde çalışıyor

LG'nin patent başvurusu melez bir cihazın yolda olduğunu gösteriyor.

Akıllı telefon ve saat bir arada: LG sıra dışı bir cihaz üzerinde çalışıyor

Birleşik Devletler Patent ve Marka Ofisi tarafından yayımlanan bir patent başvurusu LG’nin sıra dışı bir cihaz üzerinde çalıştığını gösteriyor. LG, akıllı telefon ve akıllı saat karşımızı melez bir ürün için patent başvurusunda bulundu.

Yayınlanan görsellerden anlaşıldığı kadarıyla bir bileklik üzerine oldukça ince görünen bir akıllı telefon yatırılıyor. Söz konusu telefon esnek ve katlanabilir yapısı sayesinde bilekliğin büyük bir bölümünü kavrıyor.

1428911834_1.jpg

Esnek ve kavisli ekranların kullanımı son dönemde artış göstermeye başladı. LG, G Flex serisinde esnek ve kavisli ekran kullanarak Samsung’la birlikte sektörün öncü markalarından biri olmayı başardı. Samsung cepehsinde ise Güney Koreli firma son olarak iki tarafı da kavisli ekrandan oluşan Galaxy S6 Edge modelini kullanıcılarla buluşturdu.

LG’nin patent başvurusunda göze çarpan melez cihazın mevcut teknolojilerle geliştirilmesi şu an için mümkün görünmüyor. Bilekliği karayacak esneklikte akıllı telefon üretimi için ekran teknolojisinin yanı sıra pil ve diğer birçok donanımın da esnek ya da katlanabilir yapı da olması gerekiyor. LG’nin yapmış olduğu bu başvuru yakın zamanda bizleri hangi cihazların beklediğini gösteriyor. 

1428911844_2.jpg1428911849_3.jpg