Donanım

Akıllı telefonlar için en ince LCD ekran

LG firması 5.2 inç olan HD panelini akıllı telefon pazarı için tanıttı.


Akıllı telefon pazarında oldukça etkili olan LG, ekran teknolojisinde de çalışmalarını sürdürüyor. Şirket en sonunda akıllı telefonlar için dünyanın en ince LCD ekranını üretti.

LG Display tarafından 2.2 milimetre kalınlık ile akıllı telefonlar için dünyanın en ince 1080p LCD ekranı tanıtıldı. Kullanıcılar akıllı telefon alırken cihazın inceliğinin yanı sıra ekran kalitesine de önem veriyor. Hem ince hem kaliteli ekran yapmakta o kadar kolay değil. Ekran üreticileri, bileşen olan ekranlar da hem görüntü kalitesi hem güç tasarrufu hem de incelik gibi kıstasları sağlamaya çalışıyor.

1373535763_lg-display-650x470.jpg

LG firması da bu alanda 5.2 inç olan HD panelini akıllı telefon pazarı için tanıttı. Ekranda yüzde 30 oranında daha az satır sağlamak için gelişmiş Tek Cam Çözümü (Advanced One-Glass Solution) teknolojisiyle panel ile dokunmatik film arasına çift esnek devreler yerleştirilmiş. Ayrıca ekrandaki her bir piksel alt RGB piksellere sahip. 535 nit parlaklığın ise şimdiye kadarki 1080p mobil LCD’lere göre daha fazla olduğu söyleniyor.

Yorumlar
Misafir
ve demek ki, bu ekran muhtemelen LG G2de ve Nexus 5 te kullanılacak
Cevapla
Misafir
yav bu kadar hızlı gelişen teknolojide kazık yememek olağan dışı bir şey olur bence :-)
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.