Donanım

Akıllı telefonlarınızı araba anahtarı olarak kullanın?

NFC teknolojisi ile harikalar oluşturuyor!


Dünyanın en gözde, sayılı tekerlek ve araba aksesuarı üreticilerinden Continental, geçtiğimiz günlerde çok güzel ve bir o kadar da gerekli bir projeye imza attı. Fransa’nın Toulouse kentinde ilk pilot uygulamasından tam not almayı başaran Ortak Araç Kullanım Sistemi ile araç sahipleri bir veya birden fazla olabilir, anahtar vb durum paylaşmalarından kaçınarak rahat bir şekilde kumanda edebiliyor.

Kısaca Rezerv sistemi diyebilieceğimiz bu sistemi kullanan ürünler cep telefonlarına şifreli ve kırılamaz bir veri gönderek üzerinden kontrol imkanı sağlıyor.

1349179734_jpg.jpg
Yeni sistemle birlikte gelen en önemli özelliklerden birisi de aracı park ettiğiniz yeri aklınızda tutmanıza gerek kalmaması veya hafızanı zorlamamanız. Ortak Araç Kullanım Sistemi, araçlar için yapılan yatırımları onda bir oranında düşürerek maliyet avantajı sağlıyor. Bu sistemi günümüzde piyasada bulunan yeni model arabaların hemen hemen tümünde uygulayabiliyorsunu. Hemen akıllara gelse de gelmese de, sistemin dışarıdan gelecek herhangi bir harekete karşı üst düzey koruması bulunmaktadır.

Yorumlar
serdar
n97 mi adamin elinde tuttugu :)
Cevapla
hanifi
eski bir nokia. XDXDXD buradada reklamı koymuş. bu arada telefonu bir yerde unut yada çaldır araba da gitsin ha? BU IŞİ PEK GÖZÜM TUTMADİ. ANAHTARA ŞIMDILIK DEVAM. XDXDXDXD
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.