Aksiyon kamerasında 5.3K video dönemi!

GoPro Hero 10 yeni nesil aksiyon kamerası 5.3K video çekebiliyor. Yeni modelin detayları haberimizde.

Aksiyon kamerasında 5.3K video dönemi!

Geçtiğimiz günlerde Teknolojioku olarak haberini yaptığımız GoPro Hero 10 sızıntısı ile ilgili resmi açıklama yapıldı. Tasarım olarak Hero 9 modeline fazlasıyla benzeyen modelde bazı donanımsal güncellemeler yer alıyor.

GoPro Hero 10'un en önemli farkı yeni nesil GP2 imaj işlemcisi kullanması. Bu işlemcinin gücü ile beraber 5.3K çözünürlükte 60 fps video kayıt yapabilen aksiyon kamerası 4K çözünürlükte 120 fps video kayıt edebiliyor.

Ayrıca Hero 9'da şikayet edilen ön ekranın gecikme sorunu bu modelde yerini 30 fps yenileme hızlı ekranı bıraktığı için bulunmuyor. Bir diğer güncelleme ise fotoğraf modunda yapılmış. Hero 9'da 12 MP olan fotoğraf çözünürlüğü Hero 10'da 23.6 MP olmuş.

Aksiyon kamerasında 5.3K video dönemi! - Resim : 1

Titreşim engelleme özelliği ise HyperSmooth 4.0'a terfi etti. Bu yeni nesil titreşim engelleme özelliğinde üç farklı kademe bulunuyor: Kapalı, Standart ve Boost.

GoPro Hero 10'un ABD satış fiyatı ise 399 dolar olarak açıklandı Bu rakam 1 yıllık GoPro aboneliği ile beraber 499 dolara çıkıyor. Yeni modelin Kasım ayından itibaren satışa sunulacağı belirtildi.

GoPro Hero 10  ile ilgili marka tarafından hazırlanan özel bir video da YouTube üzerinden paylaşıldı. Aksiyon kamerasının özelliklerini ve diğer detaylarını aşağıda sizlerle paylaştığımız bu videoda görebilirsiniz:

Büyüyen Teknolojioku ailesine katkıda bulunmak için YouTube kanalımıza abone olmayı  ve videolarımızı beğenmeyi unutmayın. Desteğiniz bizim için önemli ve bu tarz destekler size daha fazla içerik üretmek için bize motivasyon sağlıyor.